Jasmín účinky

Jasmín se již od nepaměti cení pro jeho exotickou až omamnou vůni, pro kterou se často používá v parfumérii a aromaterapii. Ale to rozhodně není vše…

Podrobněji
Jeřáb ptačí účinky

Jeřabina se používala již ve starověku. Jedná se o bohatý zdroj významných látek včetně organických kyselin, minerálů a vitamínů, které mohou za jeho účinky na zdraví.

Podrobněji
Mučenka účinky

Mučenku používali již Inkové a Aztékové nejen na rány, ale hlavně pro její sedativní účinky. Ty byly mimochodem prokázány již několika klinickými studiemi.

Podrobněji
Máta peprná účinky

Máta peprná a její účinky byly známy již v antických dobách, kdy se hojně používala především na trávicí potíže. Ovšem její spektrum účinků je mnohem širší…

Podrobněji
Sléz maurský účinek

Sléz často přehlížíme, ačkoliv se jedná o jednoho z nejvýznamnějších pomocníků, přičemž byl znám a oblíben již ve starověku. Existuje několik druhů slézu, ale mají podobné účinky, takže je lze zaměňovat.

Podrobněji
Koriandr účinky

Zmínky o koriandru nacházíme ještě ve starověku, kdy se užíval nejen jako oblíbené koření, ale především pro své významné účinky na naše zdraví.

Podrobněji
Léčebné účinky konopí

Léčebné účinky konopí byly známy již v antice, kdy se používalo na bolesti, kožní problémy, ale i na onkologické nemoci. Pro tyto účely se užívá konopí seté (technické).

Podrobněji
Prvosenka léčivé účinky

Prvosenka je nejen tradiční posel jara, ale má i řadu pozitivních účinků na náš organismus. Pro své léčivé účinky se užívala ještě v antických dobách hlavně na…

Podrobněji