Levandulová limonáda

Levandulová limonádaLevandulová limonáda nejen příjemně osvěží během letních horkých dnů, ale zároveň podpoří zdraví. Pro své zklidňující účinky je vhodná při stresových situacích, úzkosti, bolestech hlavy a pro podporu zdravého spánku. Její krásná vůně přitom navodí příjemnou atmosféru při celkové relaxaci na zahradě či na pikniku. Domácí přípravou si můžete rychle vyrobit limonádu podle vlastního gusta.

Suroviny:

Příprava:

Na dno velké sklenice vložíme několik kostek ledu a zalijeme kvalitním levandulovým sirupem a dolijeme vodou v poměru 1:5 (záleží na chuti, takže si vyberte poměr, který vám bude vyhovovat).

Můžeme použít jak obyčejnou vychladlou vodu, tak i perlivou minerální vodu. Případně ještě lze kombinovat, takže ¾ bude tvořit obyčejná voda a zbytek perlivá, abychom měli bublinky. Pro dochucení přidáme plátek citronu (pokud se nejedná o bio citron, tak je nutné odstranit jeho kůru).

Jako dekoraci lze ještě využít sušenou či čerstvou levanduli. Pro zvýraznění sladkosti nápoje můžeme přidat lžičku lesního medu či stévie.

Příprava vlastního sirupu z levandule

Zdroje: catandcook.cz

Zmíněné produkty:

Levandule