Levandule květ

33.00310.00

Květ levandule se již v antickém světě přidával do koupelí a užíval se v přírodní medicíně. Připravuje se nejčastěji levandulový čaj, ale užívá se i zevně.
Skladem

Kategorie: Štítky: , , , ,

Levandule květ

Levandule lékařská pochází ze západního Středozemí. Pěstuje se jako okrasná rostlina v zahradách po celém světě, a to i v Česku (její účinky jsou však menší). Již v antickém světě se přidávala do koupelí a užívala se v léčitelství – buď se připravoval levandulový čaj, nebo se užívala zevně. Rostlina se používá v parfumerii a při výrobě aromatických mýdel, svíček, olejů. Je to též významná medonosná rostlina, levandulový med je velmi oblíben. Často se využívá jako koření do jídel ve francouzské, španělské a italské kuchyni.

Možnosti:

Levandule květ

Latinský název: Lavandula angustifolia flos. 

Levandule květ porcovaný Milota 20×1,5g

Složení: Lavandula angustifolia flos.

Příprava: 1 sáček na 2dl vařící vody, vyluhovat 10 minut. Popíjet 1x denně. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Dodavatel

Herbona, Milota s.r.o.

Novinky: