Kopřiva

31.00279.00

Bylina si získala oblibu již v antických dobách. Nejčastěji se připravuje kopřivový čaj, tinktura, zevně se aplikují obklady, koupele.
Skladem

Kopřiva

Kopřiva dvoudomá se vyskytuje prakticky na všech kontinentech, původem je však z Jižní Ameriky. Tento plevel roste na rumištích, podél cest, preferuje spíše vlhčí místa s dostatkem dusíkatých látek. Přidává se do různých jídel, existuje dokonce i kopřivové pivo. Vyrábí se z ní barvivo, které se například využívá ve farmaceutickém průmyslu. Je součástí mnohých kosmetických přípravků. Již od starověku se užívá v léčitelství a použít lze celou rostlinu. Sbírat se doporučuje na jaře, aby obsahovala více účinných látek. Těch opravdu není málo – obsahuje minerály (hlavně Mg), vitamíny (B2, C), aminokyseliny, sacharidy, třísloviny, významné kyseliny a mnohé další tělu prospěšné látky. Nejčastěji se připravuje kopřivový čaj, tinktura či sirup. Zevně se aplikují obklady, masti, koupele.

Podrobněji v herbáři

Možnosti:

Kopřiva nať

Latinský název: Herba urticae

Kopřiva nať porcovaný 20 x 1,5 g Milota

Složení: Urtica dioica herba

Příprava: 1 sáček na 2dl vařící vody, vyluhovat 10 minut (2x denně).

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Dodavatel

Herbona, Milota s.r.o.

Novinky: