Sleva!

Kopřiva

24.00340.00

Z kopřivy se připravuje kopřivový čaj, užívá se i na vlasy, do koupele a ve formě obkladů.
Skladem

Kopřiva

Kopřiva dvoudomá se vyskytuje prakticky na všech kontinentech, původem je však z Jižní Ameriky. Tento plevel roste na rumištích, podél cest, preferuje spíše vlhčí místa s dostatkem dusíkatých látek. Přidává se do různých jídel, existuje dokonce i kopřivové pivo. Vyrábí se z ní barvivo, které se například využívá ve farmaceutickém průmyslu. Je součástí mnohých kosmetických přípravků. Již od starověku se užívá v léčitelství a použít lze celou rostlinu. Sbírat se doporučuje na jaře, aby obsahovala více účinných látek. Těch opravdu není málo – obsahuje minerály (hlavně Mg), vitamíny (B2, C), aminokyseliny, sacharidy, třísloviny, významné kyseliny a mnohé další tělu prospěšné látky. Kopřiva se podává nejčastěji ve formě nálevu, odvaru, čerstvé šťávy, aplikuje se i zevně.

Podrobněji v herbáři

Příprava: 1 lžičku kopřivy zalijeme 1 hrnkem vroucí vody a necháme 10 až 15 minut louhovat.

Možnosti:

Kopřiva kořen

Latinský název: Radix urticae

Kopřiva nať

Latinský název: Herba urticae

Kopřiva nať porcovaný 20 x 1,5 g Milota

Doplněk stravy

Příprava: 1 sáček na 2dl vařící vody, vyluhovat 10 minut. Nevhodné pro těhotné ženy a děti do 3 let. Skladovat v suchu při teplotě do 25 °C. Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.
Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylinky21.eu, Milota s.r.o.

Novinky: