Polštářek z plavuně a pohanky

145.00

Známá rakouská bylinkářka Marie Treben velmi doporučovala plavuň na křeče a svaly. Polštářek naplněný plavuní a pohankou se přikládá na problémová místa.
Skladem

Polštářek Plavuň+Pohanka 21×21

Ruční práce

Známá rakouská bylinkářka Marie Treben velmi doporučovala plavuň na křeče v nohou a lýtkách. Polštářek se přikládá na problémová místa.

Pohankové slupky jsou známé tím, že se používají při obtížích s krční páteří, zátylku a ramen, zad, bolestech kloubů, při menstruačních obtížích.

Polštářek lze nahřívat suché pánvi, na topení nebo v mikrovlnné troubě (cca 1 min 700 W ). Pohankové slupky teplo absorbují a přenášejí dále na místo, na které polštář přiložíte. Polštář nesmí být horký, ale jen příjemně teplý (lze jej obalit ručníkem nebo šátkem, aby teplo vydrželo déle).

Upozornění: Při objednaní 1 a více polštářků vyžadujeme platbu předem. Abychom zaručili maximální čerstvost dodaných polštářků, vyrábíme je až na základě objednávky. Doba dodání objednávky se může zpozdit o 1-2 dny.

Složení: plavuň, pohankové slupky v bio kvalitě. Polštářek je vyrobený ze 100% bavlny, vzor polštářku se může lišit. Prát lze pouze povlak.

Vnitřní polštářek: 100% bavlna + plavuň, pohankové slupky – nelze prát

Vnější povlak: 100% bavlna, zapínání překladem, bez zipu – možné prát na 40°C.

Další informace: Polštářky jsou vytvářeny vždy na zakázku, tak aby byla zajištěna maximální čerstvost obsažených sušených bylinek. Udržujte v suchu!

Úryvek z knihy Zdraví z boží lékárny od Marie Treben:

„Během jednoho naučného putování lesem, šla jsem tehdy s malou skupinou v Horním Rakousku, jsem upozornila svého průvodce, botanika dr. Bruno Weinmelstera, na léčivé účinky plavuně, zvláště při cirhóze a rakovině jater. Poté mi on vyprávěl tuto událost: Jako mladý student šel jednou s několika přáteli do hor. Na cestě do chaty našel pohozený dlouhý šlahoun plavuně a ze žertu si jej omotal okolo klobouku. Jeden z jeho kamarádů dostal nahoře na chatě velmi bolestivou křeč v noze, byla tak bolestivá, že měl nohu v koleně téměř vykroucenou. Snažili se mu pomoci, ale bez úspěchu. Chatař přinesl i francovku, masíroval jej, ale bez úspěchu. Za jakéhosi vnuknutí vzal mladý Welnmeister z klobouku plavuň a omotal ji okolo bolavé nohy zdola až nahoru. Za chvíli se noha vrátila do správné polohy. Myslil si, že je to jen náhoda. Křeč by se byla možná uvolnila i bez plavuně. Na zpáteční cestě si natrhal hrst plavuně pro svou domácí, která trpěla často křečemi v lýtkách. Plavuň ji hned těchto křečí zbavila. Po létech vyprávěl tuto příhodu jistému odbornému lékaři. Od něho se dozvěděl, že plavuň patří mezi rostliny, které hromadí radioaktivitu.

Od té doby bylo možno u mnohých lidí vyléčit křeče v nohách i lýtkách za pomocí obkladu z plavuně. Jednu známou přijali do nemocnice, protože už nemohla močit, ramena již měla silně opuchlá. Když opustila nemocnici, nic se nezlepšilo. Naštěstí jsem měla doma plavuň, neboť moje tehdy 86letá tchyně, která u mne žije, trpěla křečemi v nohách. Moje domněnka, že ta známá by mohla trpět křečí měchýře, se potvrdila. Zlepšení nastalo jen, co jsem jí položila na oblast měchýře pytlík s plavuní. Nosila jej ještě několik dní na měchýři. I voda nahromaděná v ramenech se pomalu ztrácela.

Sama jsem mnoho let trpěla vysokým krevním tlakem. Většinou má původ v hyperfunkci ledvin. Na noc jsem si položila pytlíček naplněný plavuní na oblast ledvin. Následující den poklesl můj krevní tlak z 200 na 165. Od té doby si občas kladu na krajinu ledvin pytlíček naplněný čerstvou plavuní.“

Rozměry21 x 21 cm
Dodavatel

Bylinky21.eu

Novinky: