Srdečník tinktura

65.00148.00

Srdečník přispívá k udržení normální funkce kardiovaskulárního systému, ke zdraví srdce a koronárních cév.
Skladem

Srdečník tinktura

Srdečník obecný (Leonurus Cardiaca) se vyskytuje spíše v teplejších oblastech na suchých mezích a lukách, přičemž se často pěstuje. Původně pochází ze Sibiře, kde si také pro své účinky vysloužila svůj název.

Rostlina přispívá k udržení normální funkce kardiovaskulárního systému, ke zdraví srdce a koronárních cév. Bylině jsou připisovány schopnosti upravovat krevní tlak, uklidňovat a uvolňovat křeče, tlumit bušení srdce vyvolané stresem. Příznivě působí i na normální funkci štítné žlázy. Je vhodný při problematickém přechodu (návaly a nadměrné pocení). Tinktura je velmi vhodnou formou, jelikož při extrakci alkoholem dochází k účinnější extrakci významných látek.

Podrobněji v herbáři

Možnosti:

Srdečník D4 bylinné kapky B. Jukl 30 ml

Tato tinktura je lihovodný roztok extraktu srdečníku v homeopatickém ředění.

Složení: lihovodný roztok extraktu srdečníku, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D4

Dávkování: 3x 7 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 29 dní)

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Srdečník tinktura 50 ml Topvet

Složení: voda, jemný líh (minimálně 35 obj. % ethanolu), Leonurus cardiaca (Srdečník obecný květ, nať) – 7,5 g sušené byliny/100 ml extraktu.

Doporučené dávkování: 2-3 x denně 15 – 30 kapek. Tinkturu je možné přidat do nápoje. Doporučujeme kombinovat s hlohem ostrotrnným. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Všeobecná upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu.

Země původu: Česká republika

Srdečník bezlihová tinktura 100 ml Topvet

Složení: Glycerin, voda, Srdečník obecný (Leonurus cardiaca) standardizovaný extrakt nať (10:1).

Doporučené dávkování: 2–3 x denně 15–30 kapek. Tinkturu je možné přidat do studeného nápoje a kloktat.

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

Země původu: Česká republika

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl), Topvet (MVDr. Jiří Pantůček)

Novinky: