Tymián nať

30.0090.00

V lidovém léčitelství se tymián objevuje v nejrůznějších formách – tymiánový čaj, olej, vyrábí se z něj kloktadlo, obklad.
Skladem

Tymián nať

Tymián je ušlechtilým bratrem mateřídoušky. Roste na slunných a suchých místech a postačí mu půda nepříliš bohatá na živiny. Původní areál se nacházel ve Středomoří, odtud se pěstování rozšířilo do střední a východní Evropy. Zde se však musí přezimující kultury chránit před zimou. Existuje mnoho typů tymiánu s rozličnou vůní – citrónovou, pomerančovou, záleží na obsažených silicích. Kvůli své specifické nahořklé chuti a ostrému aroma se hojně využívá jako koření ve Španělsku, Francii, Itálii, Řecku a na Balkáně. V lidovém léčitelství se objevuje v nejrůznějších formách – tymiánový čaj, olej, vyrábí se z něj kloktadlo, obklad atd.

Latinský název: Thymi herba

Možnosti:

Tymián nať

Tymián nať porcovaný 20×1,5g Milota

Složení: Thymi vulgaris herba.

Užívání: 1 sáček přelít 0,2 l vařící vody, vyluhovat 15 min. 2 šálky denně.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 

Skladovat v suchu při teplotě do 25 °C.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Herbona, Milota s.r.o.

Novinky: