Domácí citronová limonáda recept

Domácí citronová limonáda receptDodržování pitného režimu si můžeme zpestřit například osvěžující domácí citronovou limonádou. Tu si lze připravit hned několika způsoby.

Do džbánu či vhodné nádoby přidáme připravený sirup a dolijeme vychlazenou perlivou či obyčejnou vodou (případně je kombinujeme – ze ¾ obyčejná a poté dolijeme perlivou), vše promícháme.

Do sklenice dáme led a nalijeme limonádu. Zdobíme plátky citronu, limetky, případně i lístky meduňky či máty.

Recept na příprava domácího sirupu

Rychlejší recept

Do džbánu vymačkáme dva citrony a zalijeme vodou. Dle chuti přisypeme trochu stévie či třtinového cukru pro oslazení.

Pak už stačí přidat ledové kostky a kolečka nakrájeného citronu (u bio citronu můžeme kůru nechat, jinak ji odstraníme), opět můžeme ještě dozdobit plátky citrusů či lístky bylinek.

Jak si vytvořit bylinkové kousky ledu?

Do naší limonády můžeme též použít nejen obyčejný led, ale i krásné ledové bylinkové kostky. Pro jejich přípravu nám postačí ty bylinky, které preferujete – mohou to být jedlé lístky či květy (např. lístky máty, meduňky, květy růže, heřmánku, měsíčku, levandule atd.). Můžeme využít např. pouze lístky máty, případně i kombinovat, to již záleží na vás. Bylinky sbíráme nejlépe v čistém prostředí, kde nejsou chemicky ošetřené např. na vlastní zahradě. Lehce je omyjeme, poté je již stačí dát zvlášť do každé přihrádky tvořítka na led a opatrně zalít vodou. Takto necháme stát několik hodin v mrazáku (nejlépe přes noc). Hotové kostky přidáme do našeho osvěžujícího nápoje.

Zdroje: megvkuchyni.cz