Kopřivová mast domácí recept

Kopřiva léčebné účinkyKopřiva právem patří mezi neoblíbenější a nejčastěji používané byliny vůbec. Pro léčebné účely se využívají všechny její části a je pro nás přínosná jak při vnitřní aplikaci, tak i zevní. Pomáhá totiž při akné a ekzémech (lze použít i u dětí). S úspěchem se využívá na vyrážky, lupy, bolesti kloubů a revmatické potíže. Je vhodná při bércových vředech, křečových žilách, lupénce, hemoroidech, bolestech svalů.

Jako u každé masti, tak i u kopřivové existuje hned několik variant přípravy a záleží pouze na Vás, jakou zvolíte.

Kopřivová mast recept č. 1 se sušenou kopřivou

Suroviny:

Návod:

Nejdříve rozpustíme 250 g kokosového oleje ve vodní lázni. Jakmile se roztaví, přisypeme sušenou kopřivu. Směs ještě nějakou dobu zahříváme na mírném ohni a poté ji na několik hodin dáme na teplé místo např. na topení. Následně ji necháme do druhého dne vychladnout a opět ji zahřejeme ve vodní lázni do momentu roztavení. Poté již stačí mast přecedit přes cedník či plátýnko do čisté uzavíratelné nádoby (např. od krému).

Recept č. 2

Suroviny:

  • 250 g kokosového oleje
  • 3 hrsti čerstvých kopřiv

Návod:

Kokosový olej necháme rozpustit ve vodní lázni a poté jej přelijeme do mixéru. Přidáme k němu tři hrsti omytých čerstvých kopřiv a vše důkladně rozmixujte. Mast přecedíme přes plátýnko do vhodné nádoby.

Recept č. 3

Suroviny:

  • 250 g kokosového oleje
  • 3 hrsti čerstvých kopřiv

Návod:

Ve vodní lázni rozpustíme 250 g kokosového oleje a k němu přisypeme omyté nadrobno nakrájené tři hrsti čerstvých kopřiv. Tekutinu necháme lehce probublávat alespoň po dobu 3 hodin. Hrnec následně stáhneme z plotny a takto směs necháme odstát do druhého dne. Následně ji znovu zahřejeme ve vodní lázni a mast přecedíme přes plátýnko do vhodné nádoby.

Použití: mast aplikujeme pravidelně na postižené místo. Pro zvýšení účinku můžete mast použít jako zábal a nechat ji působit přes noc.

Zdroje: styl.instory.cz

Zmíněné produkty:

Kopřiva

Kokosový olej