Střeva set

228.00288.00

Přírodní produkty se používají pro podporu funkce střev.
Skladem

Kategorie:

Střeva set

Tlusté střevo není jen posledním úsekem trávicí trubice, ale dochází zde k důležitému vstřebání některých vitamínů a minerálů, vody. Přírodní produkty se používají pro jeho podporu.

Set obsahuje tři produkty, které jsou baleny zvlášť: bylinný čaj, kapky a tablety či psyllium.

Bylinná směs TLUSTÉ STŘEVO 100 g B. Jukl

Bylinná směs napomáhá ke správnému trávení, podporuje normální činnost střevního traktu a žaludku, podporuje peristaltiku střev a zklidňuje podráždění a přes slinivku přispívá k obnově sliznice.

Složení: dobromysl, máta, kopřiva, truskavec, třezalka, srdečník, nátržník, řepík, podběl.

Užívání: Bylinné směsi slouží zejména k přípravě vodních výluhů (čajů). Obecně platí, že na 100 ml vody přijde 1 čajová lžička jemně nasekané sušené byliny, na 250 ml pak 1 polévková lžíce. Byliny zalijte horkou vodou, která právě přestala vřít, zakryjte šálek (konvici) pokličkou, a nechte cca 10 minut vyluhovat. Denní dávka čaje je 500 až 750 ml. Čaj se pije neslazený a na lačno. Pouze prsní čaje lze přisladit medem a vždy se podávají teplé.

Upozornění: Uchovávejte na suchém místě do 25°C.

Balení: Papírový sáček 100 g netto.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Tinktura z puškvorce D4 B. Jukl 30 ml

V čínské a indické medicíně byl odedávna kořen puškvorce používán pro podporu trávicí soustavy a látkové výměny.

Složení: lihovodný roztok extraktu puškvorce, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D4

Dávkování: 3×15 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 13 dní)

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Pivovarské kvasnice BIFI Pangamin 200 tablet

Pivovarské kvasinky – kvasnice jsou lidstvu známy po staletí a pro své vlastnosti jsou v různých formách využívány dodnes. Jejich vlastnosti, jako tradičního prostředku výživy, jsou dány biochemickým složením kvasinek.

Výrobek obsahuje pivovarské kvasnice, termostabilní a odolné formy laktobacilů a bifidobacterií a rozpustnou vlákninu inulin. Mikrobiální kultury – probiotika Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium lactis jsou součástí střevní mikroflóry. Inulin je zdrojem živin pro mikroflóru v tlustém střevě.

Složení: Pivovarské kvasnice [(Saccharomyces cerevisiae) obsahují lepek], syrovátka, rozpustná vláknina inulin, laktogenní mikroorganismy (Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis).

Bez tabletovacích přísad.

Doporučené dávkování: Dospělí 3 x denně 4 tablety po jídle. Děti 2 x denně 2 tablety po jídle. Tablety polknout a zapít dostatečným množstvím vody.

Návod k použití: Tablety polknout a zapít dostatečným množstvím vody.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Není určeno pro děti do 3 let. Ukládat mimo dosah dětí! Uchovávejte v suchu a temnu, chraňte před teplem.

Psyllium s probiotiky 100 g Dr. Popov

Psyllium je rozpustná vláknina, která vzniká vyčištěním obalů semen jitrocele indického (Plantago ovata husk). Právě osemení je nejbohatší na vlákninu. Tento výrobek obsahuje surovinu, která pochází přímo z Indie (98% čistota). Psyllium zvětšuje svůj objem v trávicím traktu až 40x. Vzniklý gel pohlcuje nadbytečnou tekutinu a prostým bobtnáním (mechanickou silou jako píst) odsouvá z traktu škodlivé zplodiny.

Tento přírodní výrobek je ještě doplněn o unikátní kulturu Saccharomyces cerevisiae var. Boulardii od předního francouzského výrobce. Na rozdíl od bakteriálních složek (např. Lactobacillus, Bifidobacterium) nejsou tyto kvasinky citlivé na antibiotika (antibiotická léčba často poškozuje střevní mikroflóru) a lépe odolávají kyselému prostředí. Velmi dobře přežívají průchod zažívacím traktem a vykazují v organizmu velkou stabilitu. V doporučené denní dávce Psyllicolu PLUS je obsaženo potřebné množství živých kvasinek.

Psyllicol PLUS má příjemnou chuť lesních jahod – je slazen sladidlem ze stévie – sladidlem nové generace. Proto můžou Psyllicol® PLUS užívat i diabetici.

Dávkování: 1 – 2 čajové lžičky (2,5 – 5 g) rozmícháme ve sklenici vody (30 ml na každý 1 g Psyllicolu) a důkladně zapijeme dalším šálkem tekutiny (min. 250 ml) – vodou, bylinným čajem, ovocnou šťávou apod. Maximální denní dávka je 5 čajových lžiček, tj. 12,5 g. Množství lze rozdělit do několika denních dávek, které je třeba důkladně zapíjet.

Psyllicol je nutné užívat s odstupem minimálně 1 hodiny od ostatních léků a doplňků stravy.

1 čajová lžička Psyllia nebo Psyllicolu = cca 2,5 g

Kontraindikace: při náhlých (akutních) břišních příhodách – střevní neprůchodnosti, zánětu slepého střeva, zánětu pobřišnice, uskřinutí kýly, zánětu slinivky břišní

Složení: Psyllium Plantago ovata (vyčištěné obaly semene jitrocele indického), psyllium nejvyšší možné kvality (98%), probiotické kvasinky Lynside Pro SCB, inulin, sladidlo ze stévie, regulátor kyselosti kyselina citronová, aroma.

Výrobek je doplňkem stravy a nenahrazuje pestrou stravu. Psyllicol není návykový. Je bez cukrů, chemických látek a barviv.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku vlákniny psyllium. Výrobek není určen pro děti do 6 let. Uchovejte v suchu při teplotě 5 – 25 °C. Ukládejte mimo dosah dětí.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl), Dr. Popov, Pangamin

Novinky: