Bércové vředy set

201.00

Bylinky se již od dávných dob používaly především již při začínajících obtížích (především na končetinách).
Skladem

Kategorie:
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Bércové vředy set

Bylinky se již od dávných dob používaly především již při začínajících obtížích (především na končetinách) v důsledku žilní nedostatečnosti. Využívaly se i jako prevence možných komplikací.

Set obsahuje tři produkty, které jsou baleny zvlášť: bylinnou směs Dolní bérec, mast z měsíčku a koupel Při bércových vředech.

Bylinný čaj Dolní bérec 100 g

Kopřiva a jiné bylinky na bércové vředy se od dávných dob používala na rány. Nálev je vhodné používat také k omývání nebo jako obklad. Doporučuje se dlouhodobé užívání.

Složení: kopřiva, pampeliška, truskavec, třezalka, přeslička.

Užívání: Bylinné směsi slouží zejména k přípravě vodních výluhů (čajů). Obecně platí, že na 100 ml vody přijde 1 čajová lžička jemně nasekané sušené byliny, na 250 ml pak 1 polévková lžíce. Byliny zalijte horkou vodou, která právě přestala vřít, zakryjte šálek (konvici) pokličkou, a nechte cca 10 minut vyluhovat. Denní dávka čaje je 500 až 750 ml. Čaj se pije neslazený a na lačno. Pouze prsní čaje lze přisladit medem a vždy se podávají teplé.

Upozornění: Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení. Zároveň nesmí být název nemoci ani v názvu výrobku, proto došlo k přejmenování. Složení a používání se nemění.

Bathmil bylinná koupel Při bércových vředech 50 g

Tato koupel je vhodná při bércových vředech, ranách. Přispívá k čištění a regeneraci pokožky. Podporuje žilní a cévní řečiště. Vhodná též k přípravě obkladů.

Složení: rooibos green (zelený), heřmánek květ, třezalka nať, zlatobýl celík nať, proskurník kořen, plavuň nať, řepík nať.

Příprava: Napustit 10 l vařící vody do vany, vložit 1 plovoucí sáček, luhovat 30 min, vanu zředit studenou vodou dle potřeby. Ve stoje provádět polévání postižených míst.

Měsíčková mast 50 ml

Měsíčková mast (Calendula Officinalis) je univerzální přípravek vhodný k širokému použití. Měsíček lékařský se tradičně používal na špatně se hojící rány, bércové vředy a další kožní potíže.

Použití: Jemně vtírejte podle potřeby i několikrát denně. Neaplikujte do otevřených ran, ale jemně vetřete do jejich okolí.

Složení (INCI): Helianthus Annuus Seed Oil, Cera Alba, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Tocopheryl Acetate, Calendula Officinalis Flower Extract

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladujte na přímém slunci. Chraňte před mrazem!

Všeobecná upozornění: Nepoužívejte při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku. Dermatologicky testované. Originální receptura.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl), Milota s.r.o., Topvet (MVDr. Jiří Pantůček)

Novinky: