Ostružinový sirup recept

Ostružinový sirup recept (ostružinový sirup za studena)Ostružinový sirup se výborně hodí pro přípravu osvěžujících letních nápojů, přidává se i do čajů. Samotné ovoce obsahuje řadu vitamínů a minerálů, podporuje přirozenou obranyschopnost a je známo i dalšími pozitivními účinky na zdraví. Pakliže chceme zachovat maximum účinných látek, tak se obvykle volí výroba za studena (ostružinový sirup za studena).

Suroviny:

  • 500 g ostružin
  • 500 g cukru
  • cca 250 ml převařené vody
  • Šťáva z ½-1 citronu

Postup:

Čisté ostružiny dáme do vhodné nádoby a rozmačkáme. Zalijeme vodou (pokojová teplota), ovoce musí být ponořené. Zakryjeme a necháme stát v chladnějším a tmavém místě do druhého dne.

Po uplynutí 24 hodin přecedíme do hrnce (např. přes síto). Přidáme cukr a citronovou šťávu. Za stálého míchání zahříváme, dokud se cukr nerozpustí (nesmí dojít k varu). Pěnu průběžně sbíráme.

Horký sirup plníme do předpřipravených čistých nádob, uzavřeme a uchováváme v lednici. Pro delší konzervaci můžeme ještě přidat několik kapek alkoholu.

V případě výroby osvěžujícího nápoje se doporučuje ředit v poměru 1 : 10. Můžeme použít perlivou nebo neperlivou vodu dle chuti, přidat kostky ledu.

Zdroje: vareni.cz

Zmíněné produkty:

Cukr