Děláme si to doma sami

329.00

Doma se dá vyrobit prakticky všechno, od kosmetiky přes přírodní extrakty k prevenci neduhů až po čisticí prostředky pro domácnost.
Skladem

Kategorie: Štítky: ,

Děláme si to doma sami: Domácí kosmetika, drogerie a lékárna

„Nebuďte odkázaní na regály supermarketů, vyrobte si kosmetiku či přírodní extrakty sami.“

Doma se dá vyrobit prakticky všechno, od kosmetiky přes přírodní extrakty k prevenci neduhů až po čisticí prostředky pro domácnost. Tyto výrobky překvapí svým jednoduchým složením a zároveň nekompromisním účinkem.

Umět si něco vyrobit sám a nebýt tak odkázán na regály supermarketů je povznášející pocit. Nemuset luštit drobné písmo, za kterým se na etiketách často skrývá výbava průměrné chemické laboratoře (nehledě na to, že jen málokdo z nás tuší, k čemu je většina těch sulfátů a parabenů v našem denním krému dobrá) je úlevné, nejen pro duši, ale i pro pleť. A vědět, že tím vším něco děláme nejen pro sebe, ale třeba i pro životní prostředí, jež nezatěžujeme stále novými umělohmotnými obaly, které končí v popelnicích, a při tom navíc ještě ušetříme, je prostě příjemná přidaná hodnota.

Trend biopotravin nás naučil, že se stále častěji zajímáme o to, co za nechtěná aditiva do sebe s běžným jídlem dostáváme. Že je ale kupovaná kosmetika chemickým koktejlem, který bez zaváhání nanášíme na celé tělo nejen sobě, ale i dětem, to už naší pozornosti často uniká. Vědět, k čemu slouží například sodium lauryl sulfate a sodium laureth sulfate, přesahuje znalosti malého chemika. Ale skutečnost, že mohou způsobovat podráždění pokožky a zhoršení kožních problémů, doslova na vlastní kůži zakusilo už mnoho lidí.

Biokosmetika se dá samozřejmě koupit, jako skoro všechno, ale stejně jako je vaše vlastní mrkev ze zahrádky lepší a rozhodně levnější než ta bio z chladicího boxu, tak i domácí pleťová voda bez jediného zbytečného přídavku připravená doslova za pět minut vykoná lepší službu, a to za zlomek pořizovací ceny dostupných značkových bioproduktů.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Počet stran:

248

Vazba:

Paperback

Autor:

Alena Thomas

Novinky: