Dolní bérec bylinná směs B. Jukla

79.00

Kopřiva a jiné bylinky na bércové vředy se od dávných dob používala na rány a spolu s pampeliškou se užívala jako prevence možných komplikací.

Není skladem

Bylinný čaj Dolní bérec (původní název Bércové vředy)

Kopřiva a jiné bylinky na bércové vředy se od dávných dob používala na rány a spolu s pampeliškou se užívala jako prevence možných komplikací. Směs se doporučuje užívat již při začínajících obtížích (především na končetinách) v důsledku žilní nedostatečnosti. Nálev je vhodné používat také k omývání nebo jako obklad. Doporučuje se dlouhodobé užívání.

Složení: kopřiva, pampeliška, truskavec, třezalka, přeslička.

Užívání: Bylinné směsi slouží zejména k přípravě vodních výluhů (čajů). Obecně platí, že na 100 ml vody přijde 1 čajová lžička jemně nasekané sušené byliny, na 250 ml pak 1 polévková lžíce. Byliny zalijte horkou vodou, která právě přestala vřít, zakryjte šálek (konvici) pokličkou, a nechte cca 10 minut vyluhovat. Denní dávka čaje je 500 až 750 ml. Čaj se pije neslazený a na lačno. Pouze prsní čaje lze přisladit medem a vždy se podávají teplé.

Upozornění: Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení. Zároveň nesmí být název nemoci ani v názvu výrobku, proto došlo k přejmenování. Složení a používání se nemění.

Hmotnost100 g
Forma balení

sypaný

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Novinky: