Sirup z meduňky

108.00

Sirup z meduňky podporuje uklidnění a zdravý spánek. Má antioxidační vlastnosti.
Skladem

Sirup z meduňky (meduňka) 320 g

Meduňka lékařská (Melissa Officinalis) původně pochází ze Středomoří, dnes se vyskytuje i v jiných oblastech. Je to trvalka, vzhledem se podobá mátě. Má příjemné citronové aroma. Obsahuje některé vitamíny a minerály, organické kyseliny, silice a další významné látky.

V lidovém léčitelství se používá pro podporu klidného a plnohodnotného spánku. Doporučuje se pro psychickou pohodu a přispívá ke stavu harmonie. Má antioxidační vlastnosti. Přispívá i ke správnému trávení.

Podrobněji v herbáři

Složení: invertní fruktózový sirup, Meduňka lékařská (Mellissa officinalis) 10% zahuštěný vodný extrakt, vitamín C (kyselina L-askorbová)

Hodnota glykemického indexu u našich fruktózových sirupů je přibližně 25 na 100ml.

Doporučené dávkování: Dospělí a děti od 12 let 10 – 15 ml 3 x denně. Děti od 3 do 12 let 2-3 x denně 10 ml (1 ml = 15 kapek). Ani při dlouhodobém používání se nevytváří návyk. Meduňka může při dlouhodobém používání snižovat aktivitu pohlavních žláz.

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Všeobecná upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Případný zákal není na závadu. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Dodavatel

Topvet (MVDr. Jiří Pantůček)

Objem

250 ml

Novinky: