Hemoral set

200.00

Set obsahuje tři produkty, které jsou baleny zvlášť: mast na hemoroidy, koupel a bylinnou směs.
Skladem

Kategorie:

Hemoral set

V dřívějších dobách se na hemoroidy (hemeroidy) využívaly především bylinky. Set obsahuje tři produkty, které jsou baleny zvlášť: mast na hemoroidy, koupel a bylinnou směs.

Mast na hemoroidy 50 ml B. Jukl

Výhonky bezu se používaly na zmírnění bolesti zubů, mladé lístky smíchané s ječnou moukou na popáleniny a přikládaly se též na rány způsobené pokousáním vzteklého psa. Práškem z rozemletých suchých listů se zastavovalo krvácení z nosu. Obsahuje glykosidy, aromatické oleje, třísloviny, slizovité látky a některé kyseliny.

Měsíčkový olej zklidňuje sliznice a zastavuje zánětlivé procesy. Výborně se vstřebává do lymfatického systému, a to jak zevně přes pokožku, tak přes trávicí trakt. Lymfa pak rychle roznáší měsíčkový olej do celého těla. Podporuje imunitu, rozpouští tukové usazeniny.

Použití: Mast citlivě vetřete do postižené oblasti. Při vnitřních hemoroidech ošetřete pokožku kolem řitního otvoru.

Složení: destilovaná voda, ambiderman, vazelína, neoaquasorb, lihový extrakt z bezových výhonků a měsíčkový olej

Balení: PS kelímek se šroubovým uzávěrem a vnitřní vložkou z PP. Objem 50 ml

Masti se skládají z masťového základu a účinné látky nebo samotného masťového základu. Jako základ masti je použito Bambucké máslo, popř. bílá vazelína plus Ambiderman. Masti slouží k vnějšímu použití – namazání, popř. vmasírování do většinou zdravé pokožky problémové oblasti. Jsou zpracovány homeopaticky, (tzn. nedávat velké vrstvy, použít takové množství, které se vstřebá).

Bylinná koupel Bathmil 50 g

Koupel z bylinné směsi příznivě působí při ošetřování hemoroidů, napomáhá regeneraci. Má stahující a protizánětlivý účinek.

Složení: dub kůra, heřmánek květ, máta peprná nať, řepík nať, řebříček nať

Dávkování: dle potřeby

Příprava: 3 polévkové lžíce směsi se zalijí 500 ml vroucí vody, nechají se 10 min vyluhovat a pak se scedí. Bylinná směs se potom vaří 10 minut s dalším 500 ml vody, nechá se 10 min. vyluhovat a po scezení se spojí s prvním výluhem. Takto připraveným výluhem se omývají postižená místa nebo se použije jako sedací koupel. Po 15 – 20 minutách se pokožka osuší a ošetří vhodnou mastí. Tento postup se může provádět několikrát denně. Výluh se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.

Upozornění: nepoužívejte vnitřně, skladujte v suchu a při teplotě do 25 ° C, chraňte před světlem.

Bylinná směs Obtěžující žíly B. Jukl 100 g

Směs příznivě působí na normální stav cévní soustavy, přispívá k podpoře jater a střev. Měsíček je známý svými kladnými účinky na pokožku.

Složení: měsíček, truskavec, lněné semínko, jitrocel, přeslička, pelyněk, řebříček.

Užívání: Bylinné směsi slouží zejména k přípravě vodních výluhů (čajů). Obecně platí, že na 100 ml vody přijde 1 čajová lžička jemně nasekané sušené byliny, na 250 ml pak 1 polévková lžíce. Byliny zalijte horkou vodou, která právě přestala vřít, zakryjte šálek (konvici) pokličkou, a nechte cca 10 minut vyluhovat. Denní dávka čaje je 500 až 750 ml. Čaj se pije neslazený a na lačno. Pouze prsní čaje lze přisladit medem a vždy se podávají teplé.

Upozornění: Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení. Zároveň nesmí být název nemoci ani v názvu výrobku, proto došlo k přejmenování. Složení a používání se nemění.

Balení: Papírový sáček 100 g netto.

Dodavatel:

Fytopharma, Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Novinky: