Bylinky na snížení cukru v krvi

Bylinky na cukrovku (bylinky na snížení cukru v krvi)Cukrovka (diabete mellitus) je onemocnění, které se projevuje poruchou metabolismu sacharidů. Termínem glykémie se označuje koncentrace glukózy v krvi. Obvykle se rozlišují dva typy cukrovky – diabetes I. typu a diabetes II. typu. Mají podobné příznaky, ovšem různé příčiny vzniku.

Bylinky na snížení cukru v krvi se využívaly již od pradávna a níže zmíníme ty nejznámější.

Mezi ně určitě patří borůvka. Přispívá ke snížení koncentrace glukózy v krvi. List lze užívat jak samostatně, tak i ve směsích.

Fazole je častou součástí čajů při cukrovce. Lusky se přidávají do směsí nebo se užívají ve formě nálevu.

Další účinnou bylinkou na snížení hladiny krevního cukru je jestřabina lékařská. Připravuje se z ní čaj, může se též kombinovat s dalšími podobně působícími bylinami.

Stévie je sladší než cukr a přispívá ke snížení glykémie. Využívá se jako sladidlo pro diabetiky, přidává se do jídel a nápojů.

Oman se používá jako podpůrný prostředek při cukrovce.

Mezi další vhodné bylinky určitě patří smetánka lékařská a čekanka obecná.

Bylinná směs při cukrovce (stejné díly): borůvka list, fazole lusk, jestřabina nať – připravujeme formou nálevu a užíváme 2-3 šálky denně.

Na závěr je důležité připomenout, že při cukrovce je obzvláště důležité dodržovat obecná doporučení ohledně správného způsobu stravování a životního stylu.

Zmíněné produkty:

Cukr set

Cukr komplex