Borůvka nať

40.00392.00

Borůvky jsou hojně využívané v potravinářském průmyslu. V lidovém léčitelství se připravuje borůvkový čaj, sirup či tinktura.
Skladem

Borůvka nať

Borůvku zná prakticky každý kvůli chutným tmavým plodům, které jsou především využívané v potravinářském průmyslu. Borůvkové keře najdeme nejen v Evropě, ale i v Asii a jeden z poddruhů roste i v Severní Americe. Vyskytují se především v hornatějších oblastech, ale i rašeliništích, vřesovištích, pasekách. Jedná se o významnou medonosnou rostlinu. Z borůvek se též získává přírodní barvivo pro některé potraviny.

Borůvka obsahuje třísloviny, sacharidy, antioxidanty, vitamíny skupiny B, provitamín A, vitamín C, hořčík, železo, zinek a další. V lidovém léčitelství se připravuje borůvkový čaj, sirup či tinktura. Aplikuje se i zevně formě obkladů, kloktadla.

Podrobněji v herbáři

Možnosti:

Borůvka nať sypaný

Latinský název: Herba myrtilli

Borůvka nať porcovaný 20×1,5g (30 g) Milota

Příprava: 1 sáček na 0,2l vařící vody, vyluhovat 10 minut. Popíjet 2-3x denně.

Latinský název: Vaccinium myrtillus herba.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Dodavatel

Herbona, Milota s.r.o.

Novinky: