Pampeliška (Smetánka)

29.00350.00

Pampeliška je hlavně významnou léčivkou, ovšem využívá se i v kuchyni a kosmetice. Rostlina obsahuje vitamíny, minerály, bílkoviny a další významné látky.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Pampeliška (Smetánka lékařská)

Pampeliška roste obecně na loukách, u cest a na trávnících, kvete zpravidla od dubna do června a někdy znovu na podzim. Díky své velké odolnosti se vyskytuje po celé České republice, Evropě, Asii. Zavlečena byla i do severní Ameriky. Smetánka lékařská je významná léčivka. Droga je bez zápachu a má mírně nahořklou chuť. Z kořene lze po usušení, upražení a rozemletí připravit hořkou „pampeliškovou mouku.“  Z mladých listů – zvlášť bohatých na vitamín C – se připravuje zdravý jarní salát a v některých zemích se pampeliška používá i k výrobě vína. Získala si popularitu i v kosmetice, kde se z ní často dělají masti a krémy. Jedná se i o významnou včelařskou rostlinu. Rostlina obsahuje kromě vitamínu C, i vitamín A, E, minerály, bílkoviny a další významné látky. V lidovém léčitelství se užívá v různých formách, připravuje se nejen pampeliškový čaj.

Podrobněji v herbáři

Možnosti:

Pampeliška kořen Byliny Mikeš

Latinský název: Radix taraxaci

Pampeliška list Byliny Mikeš

Latinský název: Folium taraxaci

Příprava: 1 lžičku byliny zalijeme 250 ml vody, necháme několik minut odstát a scedíme.

Pampeliška květ Byliny Mikeš

Latinský název: Flos taraxaci

Příprava: 1 lžičku byliny zalijeme 250 ml vody, necháme několik minut odstát a scedíme.

Pampeliška kořen s listem porcovaný 20 x 1,5 g Milota

Latinský název:  Taraxaci radix cum herba. 

Příprava: 1 sáček na 0,2l vařící vody, vyluhovat 15 minut. Uchovávejte mimo dosah dětí! Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Forma balení

porcovaný, sypaný

Dodavatel

BYLINY Mikeš s.r.o., Milota s.r.o.

Novinky: