Pampeliška (Smetánka)

16.00350.00

Pampeliška je hlavně významnou léčivkou, ovšem využívá se i v kuchyni a kosmetice. Rostlina obsahuje vitamíny, minerály, bílkoviny a další významné látky.
Skladem

Zrušit výběr
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Pampeliška (Smetánka lékařská)

Pampeliška roste obecně na loukách, u cest a na trávnících, kvete zpravidla od dubna do června a někdy znovu na podzim. Díky své velké odolnosti se vyskytuje po celé České republice, Evropě, Asii. Zavlečena byla i do severní Ameriky. Smetánka lékařská je významná léčivka. Droga je bez zápachu a má mírně nahořklou chuť. Z kořene lze po usušení, upražení a rozemletí připravit hořkou „pampeliškovou mouku.“  Z mladých listů – zvlášť bohatých na vitamín C – se připravuje zdravý jarní salát a v některých zemích se pampeliška používá i k výrobě vína. Získala si popularitu i v kosmetice, kde se z ní často dělají masti a krémy. Jedná se i o významnou včelařskou rostlinu. Rostlina obsahuje kromě vitamínu C, i vitamín A, E, minerály, bílkoviny a další významné látky. V lidovém léčitelství se užívá v různých formách, připravuje se nejen pampeliškový čaj.

Podrobněji v herbáři

Možnosti:

Pampeliška kořen

Latinský název: Radix taraxaci

Pampeliška kořen s natí

Latinský název: Radix taraxaci cum herba

Čaj kořen s natí: 1 lžičku byliny zalijeme 250 ml vody. Necháme přejít varem, 15 minut vyluhujeme a přecedíme.

Pampeliška porcovaná 20 x 2,0 g

Doplněk stravy

Složení: kořen smetanky lékařské

Příprava: Jeden sáček zalijeme 1/4 litrem vroucí vody a necháme 10 – 15 minut louhovat. Nálev se připravuje
vždy čerstvý.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno k používání jako náhrada pestré stravy. Uchovejte mimo dosah dětí.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Forma balení

porcovaný, sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: