Broskvová marmeláda recept

  Broskvová marmeláda receptChuť a barva broskví neoddělitelně patří k letnímu období, ovšem vychutnat si je můžeme po celý rok právě díky lahodné pochoutce, kterou si dnes připravíme…

  Suroviny:

  Postup:

  Broskve nejdříve očistíme, vypeckujeme a nakrájíme na malé kousky. Dáme je do hrnce, přidáme šťávu z citronů a zahříváme, aby ovoce změklo. Následně za stálého a intenzivního míchání přidáme pektin, který jsme si již smíchali s trochou cukru (cca vrchovatá lžička).

  1-2 minuty vaříme a následně přidáme zbývající cukr (množství cukru záleží na chuti každého). Poté ještě povaříme cca 7-10 min. K závěru ještě prošťouchneme mačkadlem na brambory, nebo rozmixujeme pomocí ponorného mixéru.

  Ještě horkou marmeládu okamžitě plníme do sterilních skleniček, přičemž dáváme pozor, abychom se nepopálili. Rychle zavíčkujeme a otočíme na pár minut dnem vzhůru. No a je to, můžeme se pustit do mlsání.

  Marmeládu skladujeme v suchu a chladnu.

  Přejeme dobrou chuť!

  Zdroje: https://www.hodnedomaci.cz/recepty/broskvovy-dzem, http://www.spektrumzdravi.cz/recepty/broskvova-marmelada, https://clanky.vareni.cz/recept-na-domaci-broskvovou-marmeladu-krok-za-krokem/

  Zmíněné produkty:

  Citrusový pektin

  Třtinový cukr