Zázvorový čaj recept

Zázvorový čaj receptJiž od dávných dob se zázvor hojně užívá především pro podporu imunitu a normálního stavu dýchacích cest.

Suroviny:

  • Zázvor
  • Voda
  • Citron
  • (koření dle chuti)

Příprava:

Vhodný hrnec naplníme cca 1 l vody a dáme jej zahřívat. Mezitím můžeme do vody přidat některé koření (např. kousek skořice, hřebíček, citronovou šťávu, plátky limetky nebo pomeranče).

Cca 2 cm zázvorového kořene oloupeme a následně nastrouháme. Jakmile začne voda v hrnci vřít, vhodíme do ní takto připravený zázvor. Zahříváme jej maximálně 1 min, jelikož delším vařením by se mohly zničit hodnotné látky. Čaj necháme cca 10 minut odstát.

Hotový nápoj přecedíme do konvice (nikdy se nesmí pít s kousky zázvoru, mohli byste se zevnitř nepěkně popálit), dochutíme medem a případně citronem a můžeme podávat.

Rychlejší recept na zázvorový čaj

Zázvor oloupeme a nakrájíme na menší kousky. Zalijeme horkou vodou (cca 250 ml) a necháme několik minut louhovat. Přidáme citron a můžeme ještě dosladit medem.

Dávkování: denní množství zázvoru by nemělo přesáhnout 4 gramy čerstvého zázvoru. Při užívání před jídlem, může tlumit pocit hladu.

Tip: pokud necháme zázvorový čaj vychladit, dostaneme báječnou zázvorovou limonádu. Ovšem doporučuje se dělat bez hřebíčku a skořice, více sladit a přidat citron.

Zázvor účinky

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět nemoci či symptomy.

Zdroje: jaktak.cz

Zmíněné produkty:

Zázvor