Marmeláda z kiwi recept

Marmeláda z kiwi receptMarmeláda z kiwi je určitě pro mnohé z nás srdeční záležitostí. Nejenže výtečně chutná, ale samo ovoce je bohatým zdrojem vitamínu C, takže podporuje naši imunitu a je vhodné při každé příležitosti. Ať se již rozhodnete si jej vychutnat jen tak na chlebíčku, palačinkách, nebo jej použijete při vytváření pokrmů, určitě nebudete litovat toho, že jste si jej připravili. Tak se pojďme pustit do výroby této smaragdové pochoutky.

Marmeláda z kiwi – recept č. 1

Suroviny:

Postup:

Kiwi nejdříve oloupeme a nakrájíme na male kostičky. Následně jej ve vhodné nádobě zasypeme cukrem a necháme takto stát do doby, než ovoce pustí šťávu (doba záleží na zralosti ovoce, lze takto nechat i přes noc). Ke směsi ještě přidáme pektin, který jsme před tím smíchali se 2 polévkovými lžícemi cukru.

Hrnec zahříváme do bodu varu a vaříme ještě cca 5-10 min na mírném ohni.

Poté přidáme citronovou šťávu a ještě chvíli necháme na ohni. Horkou marmeládu následně plníme do důkladně omytých sklenic s uzávěrem, dobře zavřeme a otočíme dnem vzhůru, necháme vychladnout.

Recept bez vaření

Kiwi očistíme, nakrájíme a rozmixujeme. Ke vzniklému pyré přidáme cukr (v poměru 1:1) a pořádně rozmícháme. Následně ji přendáme do sterilních nádob, uzavřeme a dáme do ledničky.

Přejeme dobrou chuť!

Zdroj: receptyonline.cz

Zmíněné produkty:

Citrusový pektin

Třtinový cukr