Saturejka semena

24.00

Saturejka je trvalka, která může dorůstat do výšky cca 40 cm. Sbírá se nať, která bývá ve stejné kvalitě v období od jara až do silnějšího mrazu.
Skladem

Kategorie:

Saturejka horská semena

Saturejka je trvalka, která může dorůstat do výšky cca 40 cm. Sbírá se nať, která bývá ve stejné kvalitě v období od jara až do silnějšího mrazu. Lze ji nahradit saturejkou zahradní (jednoletá). Využívá se jako koření v kuchyni či v lidovém léčitelství.

Rostlina vyžaduje dostatek světla a tepla, nevadí jí ani dlouhodobé sucho. Nemá v oblibě zamokření. Na záhonu preferuje spíše kyprou hlinitopísčitou dobře propustnou půdu. Dobře se jí daří na zahradě či v květináči (do květináčů a truhlíků se doporučuje k zemině přidat hrubý písek).

Pakliže se na zahradě potýkáme se škůdci jako jsou mšice, mravenci či bělásek zelný, tak se na záhony se zeleninou a květinami doporučuje dát právě saturejka, které je odpuzuje. Naopak květy saturejky přilákají do zahrady žádoucí včely a motýly.

Podrobněji v herbáři

Latinský název: Satureja montana

Obsah: 0,2 g

Balení: Sáček

Upozornění: Osivo nepoužívejte ke konzumu. Ukládat v suchu a tmě, mimo dosah dětí.

Přehled doby výsevu a sklizně:

– V.-VII. – výsev do venkovních prostor

-IV.-V. – výsev do chráněných prostor – pařeniště.

-V.-VI. – přesazování na venkovní záhon.

– 40 – 40 cm – doporučený spon pěstování (doporučená vzdálenost mezi řádky: 40 cm, vzdálenost rostlin mezi sebou v jednom řádku: 40 cm)

– VI.-XI. měsíc: obvyklý termín sklizně

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Obsah:

0,2 g

Dodavatel

Osiva Moravia

Novinky: