Ženšen kořen

102.00480.00

Ženšen pravý obsahuje celou řadu významných látek včetně polysacharidů a organických kyselin. Rostlina je obzvlášť populární v čísnké medicíně.
Skladem

Ženšen kořen řezaný

Domovinou ženšenu jsou sibiřské tajgy, sever Číny a Koreje. Jeho pěstování je poměrně náročné, protože kořen lze na plantáži sklízet nejdříve čtvrtým rokem, doporučuje se však sběr pětiletých nebo šestiletých kořenů. Na některých plantážích se dokonce sbírají ještě starší kořeny. Rostlina se může dožít až několika století. Největší nalezený kořen, jehož stáří bylo odhadnuto na více než 360 let, měl hmotnost 675 gramů. Ženšen pravý obsahuje celou řadu významných látek včetně polysacharidů a organických kyselin. Rostlina je obzvlášť populární v medicíně Číny, Koreji, Japonska. Po dlouhá staletí byl přístupný pouze vyšším vrstvám společnosti a lidé často riskovali život, aby jej získali. V lidovém léčitelství se nejčastěji využívá právě kořen, který se nakrájí, nebo práškuje. Používá se též tinktura.

Latinský název: Radix ginseng

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Herbona

Novinky: