Truskavec nať

25.00247.00

Truskavec se využíval v potravinářství a při výrobě barviv. Má již dlouholetou tradici v bylinářství, připravuje se čaj, dělají se obklady.
Skladem

Truskavec nať

Místo původu truskavce ptačího (rdesno ptačí, rdesno truskavec) není známo, v současnosti je tento plevel rozšířen prakticky po celém světě kromě oblastí s tropickým podnebím. Roste na polích, zahradách, podél cest, ve vlhkých kyprých i těžkých půdách, méně se již vyskytuje na písčinách. Mladé listy truskavce se přidávají do salátů, polévek a dalších jídel. V některých oblastech se dokonce využívá při tvorbě pečiva. Do poloviny 20. století se využívala nadzemní část truskavce pro přípravu barviv pro textil a kůže.

Má též dlouholetou tradici v bylinářství, přičemž se nejčastěji užívá právě nať. Truskavec obsahuje třísloviny, glykosidy, organické kyseliny, sacharidy, silice a další významné látky. Nejčastěji se připravuje čaj, přidává se do směsí a aplikuje se též zevně např. ve formě obkladů.

Podrobněji v herbáři

Latinský název: Herba polygoni avicularis, (rdesno ptačí)

Možnosti:

Truskavec nať

Truskavec nať porcovaný 20×1,5g

Složení: Polygoni avicularis herba plv.

Příprava: 1 sáček přelít 250 ml vody, luhovat několik minut.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Dodavatel

Herbona, Milota s.r.o.

Novinky: