Heřmánek květ

34.00391.00

Heřmánek pravý neboli heřmánek lékařský se přidává do kosmetických přípravků a jídel. Z antických dob se využívá v lidové a tradiční medicíně.
Skladem

Heřmánek květ

Heřmánek pravý neboli heřmánek lékařský je znám prakticky každému. Jedná se o hojný plevel, který nalezneme v Severní Americe, Evropě, Asii, Austrálii. Extrakt z heřmánku se přidává do kosmetických přípravků – mýdel, krémů, gelů. Své zasloužené místo má i v potravinářství – využívá se při přípravě likérů, vín a jídel. Heřmánek pravý se podává i jako krmivo. Využívá se při barvení kraslic. Získal si oblibu v lidové a tradiční medicíně, homeopatii, tibetské medicíně. Používá se jak vnitřně (heřmánkový čaj, tinktura…), tak i zevně (koupele, obklady, polštářky).

Podrobněji v herbáři

Latinský název: Flos chamomillae

Možnosti:

Heřmánek květ sypaný

Heřmánek květ porcovaný 20 x 1,5 g Milota

Složení: Chamomillae vulgaris flos.

Příprava: 1 sáček na 2dl vařící vody, vyluhovat 10 minut (2 šálky denně). Výrobek nenahrazuje pestrou stravu.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Dodavatel

Herbona, Milota s.r.o.

Novinky: