Bylinky na žaludek

Bylinky na žaludek (byliny na žaludek)Žaludek samozřejmě hraje významnou roli v rámci procesu trávení. Existuje celá řada bylinek, které podporují jeho funkci a zdraví. Pokusíme se zmínit ty nejznámější.

Mezi ně určitě patří máta peprná, která bývá často volbou číslo jedna. Podporuje trávení a chuť k jídlu. Bylinku užíváme buď ve formě klasického mátového čaje, či například ve formě tinktury, přidává se i do směsí.

Další velmi známou bylinou je heřmánek pravý. Podporuje normální stav trávicí soustavy. Nejčastěji jej užíváme ve formě klasicky připravovaného čaje, přičemž bylinka je vhodná i pro děti. Užíváme 2-3 šálky denně, pijeme nejlépe neslazený.

Puškvorec obecný přispívá k normálnímu stavu žaludečních kyselin. Tuto bylinku si oblíbila tibetská a korejská medicína. Pochvalovala si ji i Marie Treben v knize Zdraví z boží lékárny. Podobně působí i vachta. Bývá častou součástí žaludečních směsí.

Čaga neboli rezavec šikmý se doporučuje pro podporu normálního stavu trávicí soustavy. Užíváme ji ve formě prášku, tinktury či odvaru.

Ožanku kalamandru doporučuje řada bylinářů a léčitelů např. Jiří Janča. Podporuje trávení, kvalitu trávicích šťáv.

Pelyněk podporuje tvorbu žaludečních kyselin, normální stav žaludku. Kvůli hořké chuti se přidává do směsí.

Zeměžluč přispívá ke správnému trávení. Nejčastěji se kombinuje s jinými bylinkami.

Jak již lze z názvu vyvodit, tak sléz podporuje normální stav sliznic žaludku.

Na závěr chceme zmínit ještě jednu babskou radu. A tou je šťáva ze syrových oloupaných brambor. Užíváme ji 2-3x denně. Konzumujeme nejlépe mezi jídly.

Žaludek vyžaduje pravidelnou péči, takže nezapomínáme na vyváženou stravu, omezení stresu a škodlivých látek.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět nemoci či symptomy.