Tinktura z medvědího česneku výroba

  Tinktura z medvědího česneku výrobaMedvědí česnek je oblíbenou jarní bylinkou, přičemž ji lze využít nejen v kuchyni, ale i při řešení zdravotních obtíží. Obsahuje vitamín C, hořčiny, silice a další významné látky. Rostlina je známá pro své antioxidační a antibakteriální schopnosti, podporuje zdraví trávicí soustavy, je vhodná na střevní obtíže a parazity. Má příznivý vliv na cévy a srdce, využívá se při vysokém tlaku. Často se využívá při jarních detoxikačních kúrách. Je vhodná i na respirační obtíže. Jednou z nejlepších forem užití je určitě tinktura, kterou si lze vyrobit i přímo doma.

  Suroviny:

  Příprava:

  Nejdříve nadrobno nakrájíme listy či cibulky. Nasypeme je volně do lahve, abychom ji zaplnily po hrdlo. Byliny následně zalijeme alkoholem.

  Lahev necháme stát na teplém a slunném místě (např. na okně) cca dva týdny, přičemž v průběhu této doby lahev občas protřepeme. Po uplynutí času tinkturu přecedíme a uskladníme v menších lahvičkách.

  Dávkování: užíváme 15-20 kapek smíchaných s trochou vody 2-3x denně.

  Zdroje: https://jaktak.cz/jak-si-pripravit-tinkturu-z-medvediho-cesneku.html, http://www.zahradaapriroda.cz/cesnek-medvedi-a-recept-na-tinkturu/

  Zmíněné produkty:

  Medvědí česnek nať (čaj z medvědího česneku)