Ginkgo biloba recept na tinkturu 

Ginkgo biloba recept na tinkturuJinan dvoulaločný, také známý pod latinským názvem jako ginkgo biloba, je žijící fosilii, což znamená, že na naší planetě roste již z dob prvohor. Je však významný nejen z botanického hlediska, ale především z pohledu zdravotního. Jeho hlavní oblastí působení je cévní soustava – rozšiřuje cévy, řeší žilní potíže, pomáhá při hučení v uších. Využívá se i jako prevence mnohých cévních chorob. Další oblastí působiště je určitě nervová soustava, takže pomáhá při bolestech hlavy a pro podporu paměti.

Podrobněji o účincích:

Ginkgo biloba léčivé účinky

Jednou z nejefektivnějších forem je určitě tinktura, kterou si lze připravit i doma. Listy jinanu lze nasbírat v období od dubna do června.

Suroviny:

  • Listy ginkgo biloby
  • Alkohol

Návod:

50 g listů ginkgo biloby nejdříve pokrájíme na menší kousky a vložíme je do uzavíratelné nádoby. Následně je zalijeme 30-60% alkoholem tak, aby byly zcela ponořené (lze použít např. vodku).

Tuto nádobu necháme takto macerovat za občasného protřepání na suchém místě minimálně 14 dnů (lze nechat i čtyři týdny, což zaručí větší koncentraci účinných látek v tinktuře).

Po uplynutí této doby tinkturu scedíme a uchováváme ve vhodné uzavíratelné nádobě.

Dávkování: 20 kapek 2 až 3 krát denně u žen, 2 až 3 krát denně po 25 kapkách u mužů. Při potížích lze množství zvýšit do 30 kapek 3 denně. Pro neutralizaci alkoholu v tinktuře, ji stačí nakapat do teplého nápoje např. čaje.

Zdroje: spektrumzdravi.cz

Zmíněné produkty:

Jinan dvoulaločný (ginkgo biloba)

Jinan tinktura