Puškvorec

39.00

Puškvorec obecný se tradičně využívá jako koření, ale oblíbilo si jej i lidové léčitelství. Drogou je kořen, který se užívá jak vnitřně, tak i zevně ve formě koupelí, obkladů.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Puškvorec kořen 50 g

Domovinou puškvorce obecného je Asie, dnes se též vyskytuje v Evropě a Severní Americe. Rostlinu najdeme na březích stojatých a pomalu tekoucích vod, tůní a rybníků, ve vlhkých příkopech. S ohledem na četné zásahy do životního prostředí se dnes stal prakticky ohroženou rostlinou. Využívá se tradičně jako koření, a to již od středověku. Hodně si jej oblíbila indická a islámská kuchyně. V lidovém léčitelství se nejčastějo používá právě kořen.

Puškvorcová droga velmi špatně snáší skladování a zhruba po 18 měsících začíná její kvalita prudce klesat. Zásoba by tedy měla být po roce, nejpozději po dvou letech obnovována. Používá se nejen ve formě čajů, ale i zevně – koupele, omývání ran.

Podrobněji v herbáři

Puškvorec čaj: Čaj z kořenů puškvorce se připravuje pouze studenou cestou. Jedna zarovnaná čajová lžička kořene se na noc zaleje 250 ml vody. Ráno se trochu zahřeje a scedí. Před používáním se čaj ohřeje ve vodní lázni.

Složení: sušený kořen puškvorce obecného

Latinský název: Acorus calamus (radix)

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost50 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: