Ostropestřec plod celý

18.00130.00

Ostropestřec mariánský je oblíben nejen v kuchyni, ale využívá se i v lidovém léčitelství a homeopatii. Používá se jak vnitřně, tak i zevně.

Zrušit výběr
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Ostropestřec Mariánský plod

Ostropestřec mariánský je původem ze Středomoří, Asie a Kanárských ostrovů a využívá se hojně v léčitelství, homeopatii. Je oblíben v kuchyni, do jídel se přidávají všechny jeho části. Jedná se též o významnou medonosnou rostlinu. V lidovém léčitelství se hlavně používá ve formě čajů, tinktur, ale i zevně.

Prášek musí být skladován ve vzduchotěsně uzavřené nádobě, v suchém a poměrně chladném prostředí. Připravujeme si vždy jen takové množství prášku, které spotřebujeme během několika málo dnů. Mleté plody totiž poměrně rychle žluknou a pak působí spíše opačně – léčbu zpomalují nebo dokonce znemožňují. Jako obal se doporučují tuby od vitamínu.

Podrobněji v herbáři

Možnosti:
Ostropestřec plod celý

Latinský název: Fructus cardui Mariae

Příprava: 1 čajovou lžičku rozmačkáme a zalijeme 250 ml vroucí vody, zakryté necháme 15-20 minut louhovat. Lze přidat lžičku medu.

Ostropestřec porcovaný

Doplněk stravy. V nálevových sáčcích.

Složení (v 1 nálevovém sáčku): Ostropestřec mariánský – plod (Fructus cardui Mariae) 2000 mg. Hmotnost netto: 40 g

Příprava: 1 nálevový sáček zalijte 250 ml vroucí vody a nechte 15 min vyluhovat. Pro zvýšení účinku čaje 5 minut povařte.

Upozornění: Osoby se žlučovými kameny mohou přípravek užívat jen po poradě s lékařem. Není určeno pro děti. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí.

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Forma balení

porcovaný, sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: