Aronie plod (aronie čaj, černý jeřáb)

20.00375.00

Temnoplodec se využívá v potravinářském průmyslu. Plody aronie obsahují značné množství vitamínu C a dalších vitamínů a minerálů. Černý jeřáb se hojně využívá v lidovém léčitelství.
Skladem

Zrušit výběr
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Aronie plod 50 g

Keře nebo stromy aronie (temnoplodec, černý jeřáb) pochází ze Severní Ameriky, nejčastěji se vyskytují ve vlhkých lesích a jsou odolné vůči suchu, nemocím znečištění. Černý jeřáb se využívá v potravinářském průmyslu při přípravě džemů, sirupů, šťáv, kompotů, likérů a vín. Plody aronie obsahují značné množství vitamínu C a antioxidantů, dále obsahuje bioflavonooidy (důležité pro cévy), provitamín A, vitamíny skupiny B, železo, jód, fluor a další významné látky. Byly již provedeny studie na potenciální význam temnoplodce v boji s rakovinou. Používá se hojně v lidovém léčitelství.

Rozsekané nebo rozdrcené plody spařujeme při přípravě „obyčejného“ černého čaje nebo je můžeme přidat do ovocné směsi na čaj ovocný.

Latinský název: Fructus aroniae

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Forma balení

sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: