Domácí lívance recept (lívance z kefíru)

Domácí lívance receptKdo by nemiloval jemné a nadýchané lívanečky s ovocnou marmeládou či sirupem?! Nejenže nás dokáží pořádně nasytit, ale zároveň zpříjemní den. Níže uvádíme náš jednoduchý a léty prověřený recept na lívance z kefíru. Lze je též připravit z podmáslí. Doba přípravy je cca 20 min.

Suroviny:

  • 1 hrnek kefíru (či podmáslí)
  • cca 1 hrnek mouky
  • 1/2 lžičky jedlé sody
  • 1/2 lžičky soli
  • Olej pro smažení (např. slunečnicový, kokosový atd.)

Návod:

Do mísy či jiné vhodné nádoby přidáme kefír, sůl a sodu. Mouku nejdříve prosejeme a až poté ji přidáme k připravenému základu pro lívance. Vše důkladně promícháme, tak abychom dosáhli klasické lívancové konzistence, kterou bychom mohli přirovnat k husté zakysané smetaně.

Na rozehřátou pánev dáme olej. Polévkovou lžící vyložíme těsto a vytvoříme několik placek. Pánev poté přiklopíme pokličkou. Jakmile se lívance osmaží do zlatova z jedné strany, tak je hned obrátíme, aby se stejně osmažila i jejich druhá strana.

No a máme hotovo! Nyní již podáváme s medem, marmeládou či javorovým sirupem. Můžeme též přidat zakysanou smetanu či šlehačku a nakonec dozdobit čerstvým ovocem, posypat kakaem či skořicovým cukrem.

Zmíněné produkty:

Borůvkový džem

Akátovy med

Kokosový olej