Krušinová mast

Krušina olšová léčivé účinkyKrušinovou mast opravdu oceníme v celé řadě případů a rozhodně se nejedná jenom o mast na lipomy!

Je známá svými antiseptickými a regeneračními účinky. Pomáhá redukovat jizvy, pajizévky, strie, praskliny, lipomy, podkožní bulky. Doporučuje se na hrubou a pomerančovou kůži, celulitidu a pro destrukci tuků – tukové bulky, náhle zhubnutí či naopak přibrání na váze, tukové převisy, tukové nádory. Oceníte ji i v případě skvrn na pokožce, při růži. Je vhodná i na hemeroidy.

Účinnost masti je prověřená staletími používání, přičemž její příprava velmi jednoduchá. Takže se pusťme do toho!

Recept

Suroviny:

Návod:

Dvě vrchovaté lžíce kůry krušiny je vhodné nejdříve nadrobno posekat či rozemlít ve mlýnku. Nejedná se o zásadní krok, avšak umožní lepší uvolnění účinných látek.

V hrnci následně rozehřejeme 100 ml kokosového oleje na vodní lázni. Jakmile se roztaví, přisypeme krušinu a necháme cca 10-15 minut prohřát. Směs by neměla přijít k varu! Zamícháme a následně odstavíme. Mast necháme stát do druhého dne. Poté opět zahřejeme (opět by neměla přijít k varu) a následně scedíme do připravené nádoby.

Uchováváme nejlépe v chladu a temnu.

Užíváme: nanášíme dostateční místo masti na postižené místo dle potřeby (alespoň 2-3x denně).

Recept  č. 2 – jednodušší a bez vaření

Krušinovou mast lze připravit ještě jednodušeji. V tomto případě je nutné kůru rozemlít až do práškového stavu a následně ji smíchat s olejem. V tomto případě již není nutné mast zahřívat a můžeme ji okamžitě aplikovat.

Zdroje: bylinkyprovsechny.cz

Zmíněné produkty:

Krušina

Kokosový olej