Klasická bruschetta recept

Bruschetta je tradiční italský předkrm nebo svačina a připravuje se prakticky v každé restauraci. Ačkoliv má svůj původ v Itálii, získala si postupně oblibu po celém světě. Název vyšel ze slovesa bruscare neboli péci.

BruschettaJedná se vlastně o zapečený nebo smažený chléb s různou náplní, přičemž nejčastěji to jsou rajčata, bazalka, sůl, pepř, olivový olej a česnek. Zásadní pro jeho správnou přípravu je hlavně kvalitní olivový olej. Při přípravě bruschetty se nejčastěji volí italská ciabatta.

Možná si říkáte, že to zní až moc obyčejně, avšak bruschettu jedli již v antických dobách. Byla to velmi jednoduchá, ale sytná svačinka, kterou si mohli dopřát i obyčejní lidé. A i dnes je důležitá především jednoduchost přípravy, zároveň se však hledí i na kvalitu jednotlivých potravin.

Níže uvádíme jeden z řady receptů, jak připravit domácí bruschettu.

Suroviny:

  • ciabatta (či bílý chléb)
  • olivový olej
  • česnek
  • rajčata
  • bazalka
  • sůl
  • pepř

Postup:

Nejlepší volbou je ciabatta, ale pokud není k dispozici – postačí jiný bílý chléb. Přičemž vhodnější jsou širší druhy, nebo alespoň jej nakrájíme na větší plátky. Výsledek smáčíme olivovým olejem – je to velmi důležitý krok, díky němuž bude chléb více křupavý a chutný. No a nyní již přejdeme k vlastnímu smažení. Nejvhodnější je gril, ale hodí se i pánev, toustovač, tudíž cokoli najdete po ruce. Jakmile se kousíčky osmažily, hned je natřeme česnekem.

Chléb je připraven, takže se můžeme pustit do náplně. Nakrájíme rajčata, bazalku. Smícháme je s olivovým máslem, posolíme a přidáme pepř. Do náplně se hodí prakticky všechno od mléčných výrobků až po maso a ryby. Jakmile bude náplň hotová, opatrně ji dáme na chléb a honem začneme mlsat.

Přejeme dobrou chuť!