Citronová tráva semena

75.00

Citronová tráva (lemograss) je známá citronovou vůní a příchutí. Jedná se o vytrvalou tropickou trávu, která se pěstuje v mírném klimatu jako letnička.
Skladem

Kategorie: Štítek:

Citronová tráva semena (lemongrass)

Citronová tráva (Voňatka citronová, lemograss) je známá svými silicemi, a tudíž i citronovou vůní a příchutí. Často se využívá nejen v potravinářském odvětví při dochucování jídel, ale i v lidovém léčitelství.

Jedná se o vytrvalou tropickou trávu, která se pěstuje v mírném klimatu jako letnička. Vytváří velké trsy tenkých, šedozelených listů, dorůstajících do délky až 1 metr. Pěstujeme v nádobách a silné sazenice můžeme rovněž vysadit na teplé a záhřevné místo na zahradě.

Rostlina preferuje dobře propustnou, hlinitopísčitou půdu. Potrpí si na vydatnou zálivku, ale dbáme na to, aby nedošlo k přemokření (zaléváme nejlépe až půda vyschne). Může přezimovat při pokojové teplotě. Sklízíme vnější listy v době, kdy rostlina dostatečně zmohutní.

Semena mají fyziologicky nízkou klíčivost dosahující pouze 20 – 30 %. Zbylá semena jsou „dormantní“ („spící“) a v prvním roce nevyklíčí. Vyséváme na povrch kvalitního substrátu a pouze jemně zasypte. Klíčí 14 – 30 dní při teplotě 20 – 25 °C. Po dobu klíčení zakrýváme výsevní misku tabulkou skla nebo ji umístíme do PE sáčku.

Latinský název: Cymbopogon citratus

Obsah: 0,4 g

Balení: Barevné sáčky

Upozornění: Osivo nepoužívejte ke konzumu. Ukládat v suchu a tmě, mimo dosah dětí.

Přehled doby výsevu a sklizně:

– I.-III. výsev a předpěstování sazenic ve vytápěných prostorách (+20-25°C). Hloubka výsevu 0 cm.

– V. výsev na venkovní záhon se nedoporučuje.

– V. výsadba na venkovní záhon.

– 30 x 30 cm – doporučený spon pěstování (doporučená vzdálenost mezi řádky: 30 cm, vzdálenost rostlin mezi sebou v jednom řádku: 30 cm)

– VII.-IX. měsíc: obvyklý termín sklizně

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Dodavatel

SEMO

Obsah:

0,4 g

Novinky: