Yzop nať

28.00250.00

Yzop je oblíben v lidovém léčitelství již od starověku. Vyskytuje se v nejrůznějších formách.
Skladem

Kategorie: Štítky: , ,

Yzop nať

Yzop je ušlechtilá bylina, vyžadující suché a teplé podnebí, slunečnou, chráněnou polohu a mírně zásaditou nebo neutrální půdu. Vyskytuje se ve Středozemí, na východě až po Kavkaz a Sibiř. V Česku se také pěstuje. Jedná se o aromatický plazivý keř, který může dosahovat výšky cca 50 cm a má modrofialové květy.

Využívá se v gastronomii při přípravě polévek, omáček, salátů a dalších jídel. Využívá se při výrobě likérů. Jedná se též o významnou medonosnou rostlinu. Yzop je oblíben v lidovém léčitelství již od starověku. Obsahuje třísloviny, silice, hořčiny, glykosidy a další významné látky. Z byliny se připravuje čaj či sirup, aplikuje se též zevně ve formě kloktadla, obkladů

Podrobněji v herbáři

Latinský název: Herba hyssopi

Možnosti:

Yzop nať sypaný

Yzop nať porcovaný 20×1,5 g

Složení: Hyssopus officinalis herba plv.

Příprava: sáček zalijeme 250 ml vařící vody, několik minut louhujeme. 1x denně.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Dodavatel

Herbona, Milota s.r.o.

Novinky: