Sleva!

Jitrocel list

29.00290.00

Jitrocel obsahuje řadu významných látek včetně vitamínu C. Jitrocelové listy se používají jako koření, v lidovém léčitelství se připravuje jitrocelový čaj, obklady.
Skladem

Jitrocel list

Jitrocel se vyskytuje prakticky po celém světě. Nejčastěji roste na polích, loukách, u cest, pěstuje se též záměrně. Jedná se o vytrvalou rostlinu s charakteristická růžicí přízemních listů. Může se dožívat až 12 let a dorůstá až do výšky 60 cm.

Listy jitrocele se využívají pro nahořklou chuť v kuchyni jako koření (přidává se do polévek, omáček…), význam má i ve včelařství či jako krmivo. Obsahuje třísloviny, hořčiny, kumariny, vitamín C, minerály a další látky. Hojně se užívá v lidovém léčitelství. Připravuje se jitrocelový čaj, směsi, tinktury, masti. Aplikuje se též zevně ve formě obkladů.

Podrobněji v herbáři

Latinský název: Folium plantaginis

Možnosti:

Jitrocel list sypaný

Jitrocel list porcovaný 20×1,5 g (30g) Milota

Složení: Plantago lanceolata folium

Příprava: 1 sáček na 2dl vařící vody, vyluhovat 20 minut. Popíjet 2-3x denně.

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Dodavatel

Herbona, Milota s.r.o.

Novinky: