Hojník (řecký horský čaj)

36.00269.00

Hojník horský (hojník syrský, horský čaj, řecký čaj) roste v horských oblastech a v Řecku se užívá pro podporu dobrého spánku a uklidnění.
Skladem

Hojník horský (řecký horský čaj)

Hojník horský (další názvy – hojník syrský, horský čaj, řecký čaj) roste v horských oblastech Balkánu a obvykle se vyskytuje ve výšce nad 1000 m n.m. Jeden z názvů připomíná, že je velmi populární především v Řecku, kde se užívá pro podporu dobrého spánku a uklidnění. Čaj má příjemnou chuť. Rostlina obsahuje minerály např. zinek, hořčkík a především železo, což se promítlo i v názvu – latinské “sideros” se překládá jako železo. Jedná se o medonosnou bylinu, využívá se při výrobě kosmetických produktů a parfémů. Přidává se do některých pokrmů.

Hojník byl v dřívějších dobách podáván vojákům pro posílení organismu, regeneraci a rychlejší hojení zranění, proto se mu přezdívalo „čaj vojáků“. Objevuje se též v některých starých zápisech

Latinský název: Sideritis scardica

Příprava: lžičku byliny zalijeme 250 ml vroucí vody a necháme několik minut luhovat. Čaj se podává teplý, můžeme dochutit medem a citronem.

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylinky21.eu

Novinky: