Řebříček tinktura

128.00

Tinktura z řebříčku se v průběhu historie užívala především na ženskou sféru, ale též i na podporu trávení.
Skladem

Řebříček tinktura 50 ml

Řebříček obecný (Achillea millefolium) je často též lidově nazýván husí jazýček, zaječí chléb, Achillova bylina, žebřík či myší ocásek. Latinské jméno (Achillea) připomíná bájného hrdinu Achilla, po němž byla rostlina pojmenována. Ten údajně použil tuto bylinu v Trojské válce. České jméno vzniklo podle tvaru lístků, připomínajících žebřík.

Řebříček je prakticky kosmopolitní druh a roste nejčastěji na sušších místech na mezích, loukách, polích, u cest. Bylina obsahuje hořčiny, alkaloidy, flavonoidy, třísloviny a další významné látky.

Rostlina se již od dávných dob využívá na ženskou sféru (menstruace, menopauza). Podporuje trávení, krevní oběh. Tinktura z řebříčku se používá k výplachům dutiny ústní.

Podrobněji v herbáři

Složení: voda, jemný líh (minimálně 35 obj. % alk./ethanolu), Achillea millefolium (standardizovaný extrakt – 5 g / 100 ml extraktu), vitamín C (kyselina L-askorbová).

Doporučené dávkování: 2 – 3 x denně 15 – 30 kapek. Tinkturu je možné přidat do studeného nápoje. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Všeobecná upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Objem

50 ml

Dodavatel

Topvet (MVDr. Jiří Pantůček)

Novinky: