Řebříček tinktura

65.00108.00

Tinktura z řebříčku se v průběhu historie užívala především na ženskou sféru (menstruace, menopauza), ale též i na podporu trávení.
Skladem

Tinktura z řebříčku

Řebříček obecný (Achillea millefolium) je často též lidově nazýván husí jazýček, zaječí chléb, Achillova bylina, žebřík či myší ocásek. Latinské jméno (Achillea) připomíná bájného hrdinu Achilla, po němž byla rostlina pojmenována. Ten údajně ošetřoval pomocí řebříčku krvavé rány utržené v Trojské válce. České jméno vzniklo podle tvaru lístků, připomínajících žebřík.

Řebříček je prakticky kosmopolitní druh a roste nejčastěji na sušších místech na mezích, loukách, polích, u cest. Bylina obsahuje hořčiny, alkaloidy, flavonoidy, třísloviny a další významné látky.

Rostlina se již od dávných dob využívá na ženskou sféru. Botaniky je doporučován při menstruačních obtížích, silném krvácení při menstruaci, zánětech a křečích. Podporuje trávení a chuť k jídlu. Má příznivý vliv na krevní oběh. Používá se k výplachům dutiny ústní při paradontóze a drobných poraněních dutiny ústní.

Podrobněji v herbáři

Možnosti:

Bylinné kapky ŘEBŘÍČEK (D4) 30 ml B. Jukl

Složení: lihovodný roztok extraktu řebříčku, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D4

Dávkování: 2x 10 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 30 dní)

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Tinktura Řebříček 50 ml Topvet
Bylinný lihový extrakt

Složení: voda, jemný líh (minimálně 35 obj. % alk./ethanolu), Achillea millefolium (standardizovaný extrakt – 5 g / 100 ml extraktu), vitamín C (kyselina L-askorbová).

Doporučené dávkování: 2 – 3 x denně 15 – 30 kapek. Tinkturu je možné přidat do studeného nápoje. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Skladování: Uchovávejte v suchu při pokojové teplotě. Neskladovat na přímém slunci a v mrazu.

Všeobecná upozornění: Doplněk stravy. Není vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící matky. Ukládat mimo dosah dětí! Nenahrazuje pestrou stravu.

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl), Topvet (MVDr. Jiří Pantůček)

Objem

30 ml, 50 ml

Novinky: