Pampeliška tinktura

65.00125.00

Pampeliška přispívá ke zdravému trávení a správné funkci jater. Podporuje detoxikaci.
Skladem

Pampeliška tinktura (smetánka lékařská)

Pampeliška se záměrně pěstuje pro farmaceutickou potřebu a např. ve Francii se používá jako salátová rostlina. Nejčastěji se užívá kořen. Po usušení, upražení a rozemletí z něj lze připravit hořkou „pampeliškovou mouku“ nebo náhražku kávy. Bylina má mírně nahořklou chuť. Rostlina obsahuje řadu významných látek včetně hořčin, organických kyselin, tříslovin, minerálních látek a vitamínů.

Rostlina přispívá ke zdravému trávení a správné funkci jater. Využívá se jako rostlinné prebiotikum. Pampeliška podporuje detoxikaci. Příznivě ovlivňuje činnost močové soustavy a zároveň působí jako antioxidant.

Podrobněji v herbáři

Pampeliška kořen tinktura 50 ml Dr. Popov

Složení: voda, jemný kvasný líh (alk. 35 % obj.), pampeliška kořen

Dávkování: 30 kapek 3x denně po jídle. Tinkturu můžete nakapat i do nápoje, např. vody, čaje nebo dobře zapíjet. Referenční hodnota příjmu (90 kapek) obsahuje výluh z 261 mg pampelišky.

Jak se bylinné kapky vyrábí?

Pečlivě vybrané atestované byliny se macerují v jemném 60% potravinářském lihu za studena – jedná se o způsob výroby, který je generacemi ověřený jako nejlepší, protože líh je pro extrakci ideální a kapky pak mají vysokou koncentraci účinných látek. Líh se navíc doplňuje vodou, takže v kapkách působí dva činitelé a vyluhuje se tedy i více účinných látek. Využívá se odstřeďování za vysoké rychlosti otáček, aby se z bylin získalo více účinných látek. Dlouhá macerace mikronizovaných (jemně rozemletých) bylin v lihu je velmi důležitá a tento proces nelze porovnávat s prostým rozmícháním extraktu.

Vyrobeno podle originální receptury, která zaručuje vysokou účinnost výsledné tinktury.

Všechny extrakty jsou notifikovány Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Upozornění: Nepřekračujte referenční hodnotu příjmu. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosahu dětí. Před použitím protřepat, lehký zákal není na závadu. Uchovejte v suchu při teplotě 5 – 25 °C. Doplněk stravy.

Pampeliška kořen tinktura 50 ml Sagras

Doplněk stravy s obsahem alkoholu

Složení: voda, velejemný líh, smetánka lékařská (Taraxacum officinale)

50 ml 60% lihového macerátu, získaného macerací 50 g usušených a rozdrcených kořenů smtánky lékařské/1 litr 60% alc.

Doporučené dávkování: 8 – 15 kapek 3 x denně. Tinkturu můžeme nakapat např. do vody nebo teplého nápoje.

Upozornění: Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte při pokojové teplotě. Není vhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Není určen jako náhrada pestré stravy.

Bylinné kapky PAMPELIŠKA (D3) 30 ml B. Jukl

Složení: lihovodný roztok extraktu smetánky lékařské, tinktura je připravena ve specifickém homeopatickém ředění D3

Dávkování: 3×10 kapek denně před jídlem (lahvička cca na 19 dní)

Balení: PE kapací lahvička 30 ml

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Velkou výhodou tinktur jejich časová nenáročnost a jednoduché dávkování. Předepsaný počet kapek můžeme nakapat do vody, teplého nápoje. Bylinné kapky jsou vyrobeny z kvalitních bylin a vyznačují se vysokou koncentrací účinných látek. Obsažený líh podporuje rychlejší vstřebávání těchto látek do organismu.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl), Dr. Popov, Sagras, a.s.

Objem

30 ml, 50 ml

Novinky: