Ženšen

170.00

Ženšen pravý obsahuje celou řadu významných látek včetně polysacharidů a organických kyselin. Rostlina je obzvlášť populární v medicíně Číny, Koreji, Japonska. Užívání ženšenu dokonce doporučovala i WHO.
Skladem

Kategorie: Štítky: , ,
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Ženšen kořen řezaný 20 g

Domovinou ženšenu jsou sibiřské tajgy, sever Číny a Koreje. Jeho pěstování je poměrně náročné, protože kořen lze na plantáži sklízet nejdříve čtvrtým rokem, doporučuje se však sběr pětiletých nebo šestiletých kořenů. Na některých plantážích se dokonce sbírají ještě starší kořeny. Rostlina se může dožít až několika století. Největší nalezený kořen, jehož stáří bylo odhadnuto na více než 360 let, měl hmotnost 675 gramů. Ženšen pravý obsahuje celou řadu významných látek včetně polysacharidů a organických kyselin. Rostlina je obzvlášť populární v medicíně Číny, Koreji, Japonska. Po dlouhá staletí byl přístupný pouze vyšším vstvám společnosti a lidé často riskovali život, aby jej získali. Užívání ženšenu dokonce doporučovala i WHO – při únavě, vyčerpanosti, pro rekonvalescenci. V lidovém léčitelství se nejčastěji využívá právě kořen, který se nakrájí, nebo práškuje. Používá se též tinktura.

Při samostatném podání dávkujeme 1 mocca lžičku listové drogy na 100 ml nálevu. Kořenovou drogu zpracováváme na čaj spíše výjimečně v přibližně stejném dávkování.

Odvar: kořeny vložíme do předepsaného množství studené vody, krátce je povaříme a tři minuty vyluhujeme. Denní dávku čaje nalejeme do termosky, protože teplý bylinný čaj má silnější účinek. Pak pijeme přes den po doušcích. Zpravidla se dává jedna vrchovatá lžička bylinek do 250 ml vody (= 1 šálek).

Složení: sušený kořen ženšenu

Latinský název: radix panax ginseng

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Upozornění: Nepřekračujte doporučené dávkování. Doplněk stravy – neslouží jako náhrada pestré stravy.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Hmotnost20 g
Forma balení

sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: