Kotvičník nať

25.00400.00

Kotvičník zemní se nejčastěji se využívá právě v lidovém léčitelství, čínské medicíně, ayuverdě a jako doplněk stravy pro sportovce.
Skladem

Zrušit výběr
Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Kotvičník nať

Kotvičník zemní se vyskytuje v Evropě, Asii, Africe a Austrálii. Dává přednost spíše suchým místům – polopouště, stepi, ale lze jej najít i u cest, v zahradách. V některých státech se pěstuje pro farmaceutické účely. Kotvičník obsahuje vysoké množství fytosterolů a dalších významných látek. V lidovém léčitelství se využívá již stovky let, používá se též v ayuverdě, čínské medicíně. Kotvičník zemní se často přidává do doplňků stravy pro sportovce. Existuje též celá řada lékařských studií zkoumajících vliv kotvičníku na lidské zdraví.

Podrobněji v herbáři

Latinský název: Herba tribulis ter.

Možnosti:

Kotvičník nať sypaný

Příprava: lžičku bylinky zalijeme 250 ml vařící vody a necháme několik minut vyluhovat.

Kotvičník nať porcovaný 20×1,0 g

Doplněk stravy

Příprava: Jeden sáček zalijeme 1/4 litrem právě vroucí vody a necháme 10 – 15 minut louhovat. Nálev se připravuje vždy čerstvý.

Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno k používání jako náhrada pestré stravy. Není určeno pro děti. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Uchovejte mimo dosah dětí.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Forma balení

porcovaný, sypaný

Výrobce

Valdemar Grešík – Natura s.r.o

Novinky: