Brutnák nať

35.00300.00

Brutnák lékařský se již od středověku používá v kuchyni, ale i v lidovém léčitelství. Oblibu si získal nejen olej z brutnáku, ale i brutnákový čaj.
Skladem

Máte dotaz? Zeptejte se nás!

Brutnák nať

Brutnák lékařský pochází ze Středomoří a často se pěstuje v zahradách, ovšem vyskytuje se i planě. Pěstuje se jako okrasná rostlina a využívá se již od středověku v kuchyni při přípravě jídel, salátů, omáček. Považuje se za výbornou nektarodárnou a pylodárnou rostlinu. Listy brutnáku mají příjemnou chuť i vůni a spolu s estragonem, listem vinné révy a kopru jsou výbornou součástí láku na konzervování okurek. V léčitelství se z něj připravuje čaj, oblíbený je i olej z brutnáku, který je bohatý na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Zevně drogu aplikujeme jako kloktadlo, obklad.

Čaj si připravíme tak, že 1 polévkovou lžíci natě sušeného brutnáku, nebo 1 čajovou lžičku květu zalijeme 250 ml vroucí vody. Pijeme 1 šálek denně po dobu maximálně 3-4 týdnu.

Latinský název: Borago officinalis (herba)

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Dodavatel

Bylík

Forma balení

sypaný

Novinky: