Výroba šumivé bomby do koupele

Výroba šumivé bomby do koupelePo náročném dni během chladného ročního období určitě oceníme relaxaci v horké vaně plné voňavých bublinek. Šumivé bomby přitom dokáží tento odpočinek ještě více zpříjemnit. Jejich výroba je jednoduchá, přičemž většinu potřebných surovin nalezneme přímo doma. Šumivé bomby jsou v posledních letech velmi oblíbené, důvodem k tomu je jejich schopnost vytvářet šumivou duhu.

Základ receptu tvoří jedlá soda, která spolu s kyselinou citronovou zajišťuje šumivou reakci. Kukuřičný škrob vytváří na pokožce příjemný hedvábný pocit. Při přípravě je též nutné použít rostlinný olej, takže lze využít olivový, řepkový, kokosový, arganový, mandlový či kterýkoli jiný. Do koupele ještě dáme sůl, nejlépe z Mrtvého moře, případně i jinou. Můžeme též přidat několik kapek oblíbeného esenciálního olejíček, sušené bylinky (např. levanduli, měsíček, růži či sedmikrásku), koření či přírodní barviva. Šumivky však lze ponechat i bez vůně a barviv, to již záleží na vaší vůli a fantazii.

Vyrábět šumivé bomby může klidně i celá rodina, příprava nezabere více než 20 min. Jedná se i o výtečný vlastnoručně vyrobený dárek pro vaše blízké.

Suroviny:

 • 1 hrnek jedlé sody
 • ½ hrnku kyseliny citrónové
 • ¾ hrnku kukuřičného škrobu
 • ½ hrnku soli
 • 2 lžíce oleje
 • 2 lžíce vody (pokud je potřeba, vody přidáme více)

Volitelné:

 • 1 čajová lžička vanilkového extraktu
 • Pár kapek esenciálního oleje (levandulový, růže apod.)
 • Sušené bylinky, květy, koření
 • Vitamín E (prospěšný pro pleť)
 • Potravinářské barvivo

Příprava:

Nejdříve smícháme všechny suché ingredience tj. sodu, kyselinu citronovou, mořskou sůl a kukuřičný škrob a dobře je promícháme ve velké míse. V menší misce následně smícháme tekuté suroviny, tj. začneme olejem, k němu přidáme vodu a dále vanilkový extrakt či několik kapek esenciálního oleje.

Tekutou směs pomalu přimícháváme do suché, tak aby nezačala hned šumět (nejlépe po lžičkách). Dobře promícháme, a to nejlépe rukama (máte-li citlivou pokožku, pracujte raději v rukavicích).

Pokud směs po stlačení drží tvar, je konzistence správná. Jestli se rozpadá, přidejte malé množství vody a opět dobře promíchejte. Nyní pokud chcete, přidáme ke směsi bylinky a koření, potravinářské barvivo. Bylinky či koření můžeme přidat i přímo na dno formiček před tím, než do nich budeme plnit připravenou směs. Hotovou směsí tedy naplníme formičky či nádobky (lze použít i tvořítka na led či formu na muffiny), které ještě před tím nejlépe vymažeme rostlinným olejem. Směs takto ve formě necháme alespoň 10 min, poté ji jednoduše vyklopíme a necháme cca 24-48 hodin vyschnout. Hotové výrobky skladujeme v neprodyšné dóze nebo sáčku.

Zdroje: carujeme.cz, ekokoza.cz

Zmíněné produkty:

Levandulová silice