Řepík nať

31.00271.00

Řepík se používal ještě v dobách starověkého Říma, a to hlavně k magický účelům. v medicíně. Připravuje se řepíkový čaj, koupele či obklady.
Skladem

Řepík nať

Řepík lékařský je poměrně rozšířenou bylinou suchých a světlých luk, mezí, křovin, houštin a rumišť, dá se však i dobře pěstovat. Vyskytuje se v Evropě, jihozápadní Asii a severní Americe.

Rostlina se používala ještě v dobách starověkého Říma, a to hlavně k magickým účelům a v medicíně. Dodnes se užívá v lidovém léčitelství. Obsahuje třísloviny, silice, flavonoidy a další významné láteky. Nejčastěji se připravuje řepíkový čaj, vyrábí se též tinktura či sirup. Aplikuje se též zevně např. ve formě kloktadla, koupele či obkladu. Používá se též jako náplň polštářů, vyrábí se z ní masti.

Podrobněji v herbáři

Latinský název: Herba agrimoniae

Možnosti:

Řepík nať

Řepík nať porcovaný 20 x 1,5 g Milota

Složení: Agrimonia eupatoria herba.

Příprava: 1 sáček přelít 200 ml vařící vody, vyluhovat 10 min. 2-3  šálky denně.

Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Není určeno k používání jako náhrada pestré stravy. Není určeno pro děti do 3 let. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Uchovejte mimo dosah dětí.

 

Skladování: suché místo při teplotě nižší než 25°C

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení.

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Dodavatel

Herbona, Milota s.r.o.

Novinky: