Sleva!

Henna na vlasy

19.0039.00

Henna je 100% přírodní barva na vlasy, která nejen barví vlasy šetrně a dlouhodobě, ale podporuje jejich regeneraci a dodává jim potřebné vitamíny.
Skladem

Zrušit výběr

Barvení vlasů hennou – 100% přírodní barva pro ženy

pro zdravé, pružné a krásné vlasy

Henna je 100% přírodní barva na vlasy, která nejen barví vlasy šetrně a dlouhodobě, ale podporuje jejich regeneraci a dodává jim potřebné vitamíny. Napomáhá k ochraně vlasů proti vnějším nepříznivým vlivům (před poškozením sluncem, větrem a nečistotami z ovzduší a také před chlórem či mořskou solí). Vlasy jsou chráněné i před roztřepením a lámáním.

Působí blahodárně na pokožku hlavy a zabraňuje tvorbě lupů. Používá se při alergiích kůže a nemocech vlasů. Vlasy získají použitím vysoký lesk a pružnost. Barva neobsahuje amoniak ani peroxid.

Podrobněji v blogu

Jednotlivé odstíny lze mezi sebou míchat.

Balení obsahuje: 2 sáčky barvy – celkový obsah 33 g, rukavice, igelitovou čepici

Návod k použití: Obsah krabičky slouží pro 1-2 použití, podle délky vlasů.

Hennový prášek zalijeme horkou vodou a řádně promícháme. Je důležité, aby voda byla opravdu horká (chvíli po varu) – nestačí teplá voda z kohoutku! Vytvořenou kašičku přiměřené hustoty (tzn. aby kaše nestékala a přitom se dobře nanášela) naneseme na umyté, mírně vlhké vlasy.

Tip: před aplikací barvy se doporučuje na kůži na čele a spáncích nanést mastný krém, aby nedošlo k nechtěnému obarvení kůže.

Vlasy následně překryjeme igelitovou čepicí a zabalíme do ručníku (použijeme raději starší ručník, lze též použít teplou čepici). Je důležité aby zábal zůstal v teple, aby došlo k lepšímu uvolněné účinných látek z Henny.

Po aplikaci vlasy důkladně opláchněte vodou a umyjte šamponem.

Intenzivní barvení: zalití vodou o teplotě až 100°C, doba působení 30-60 min.

Regenerace a barvení: zalití vodou o teplotě 60°C-90°C, doba působení do 1 hod.

Regenerace: zalití vodou o teplotě min. 60°C, doba působení 1-6 hod.

Upozornění: Teplota vody při zalití nesmí klesnout pod 60°C. Henna by neuvolnila účinné látky a vlasy by mohly získat zelený nádech!!!

Aplikace barvy není spojena s žádnými zdravotními riziky a je tak skvělou alternativou chemických barev.

Časté dotazy:

Výběr barevných odstínů

Zobrazené barvy jsou pouze orientační. Výsledný efekt vždy záleží na původní barvě vlasů a jejich kvalitě (do jaké míry byly dříve chemicky ošetřeny, jak moc jsou šedivé apod.). Jemné nebo velmi světlé vlasy přijímají barvu rychleji a intenzivněji než vlasy tmavé a silné. Čím tmavší je přírodní barva Vašich vlasů tím méně výraznou změnu barvením docílíte. Vlastnosti přírodní barvy Henna neumožňují zesvětlení vlasů. V praxi tedy nemůže hnědovláska dosáhnout zesvětlení vlasů. Může si však vybrat z řady odstínů od tiziánové, přes kaštan, bordó, měděně červenou a mahagon až po černou. Přírodní blondýnka zase může zvolit ořechově plavou, světlý kaštan či zlatý blond.

Výhodou Henny je, že působením světla postupně vybledává, na Vašich vlasech tak nikdy nebude jasně viditelný přechod mezi vlasy barvenými a již odrostlými.

Barvení šedivých vlasů

Aplikace Henny na šedivé vlasy je možná, ovšem je v některých ohledech trochu komplikovanější. Souvisí to s proteinovou strukturou šedivého vlasu, který je pozměn a pro Hennu je tudíž obtížnější do těchto vlasů proniknout. Při prvním použití tak nemusí šedivý vlas obarvit. V lepším případě vznikne na Vašich vlasech jemný melír. Proto se většinou doporučuje 2-3 barvení do té doby než Henna do vlasů pronikne a šediny zakryje. Osvědčené je použití hnědého nebo kaštanového odstínu při zalití vařící vodou (popř. černým čajem).

Chemická barviva a Henna

Většinou se doporučuje dodržet cca měsíční odstup od barvení chemickými barvami.

Co je Henna?

Henna (Lawsonia Inermis) je keř, který se nejčastěji vyskytuje v oblastech se suchým a horkým klimatem. Z jeho listů se získává přírodní barva, přičemž v závislosti na době sklizně lze získat hennu bezbarvou či naopak velmi silně barvící. Vzájemnou kombinací usušených listů lze získat celou řadu barevných odstínů.

Její výhody:

  • – použitím dochází k regeneraci vlasů a k jejich zpevnění,
  • – zamezuje předčasnému maštění vlasů a tvorbě lupů,
  • – vytváří na vlasech a pokožce přírodní UV filtr.
  • – je Henna přirozeně antibakteriální a antispetická.
Hmotnost33 g
Dodavatel

Henna s.r.o.

Novinky: