Sleva!

Vanilkový lusk

100.00 49.00

Lusky vanilky si i přes svou vysokou cenu udržují své místo na trhu. Vanilka se používá k přípravě sladkých jídel, pochutin, moučníků, zmrzliny a nápojů.
Skladem
Datum spotřeby: 30.04.2024

Vanilkový lusk celý Planifolia – Bourbon 1 kus 1 ks

Nejdůležitější látkou vanilky je vanilin, který dává příjemnou vůni a sladkou chuť tohoto koření. Vanilka se používá k přípravě sladkých jídel, pochutin, moučníků, zmrzliny a nápojů.

Vanilka planifolia Bourbon je nejrozšířenějším druhem vanilky hned z několika důvodů. Tento konkrétní druh vanilky se vyznačuje svojí silnou a vyváženou vůní s lahodnými tóny čokolády, ovoce a karamelu. Dokonale ovoní veškeré pokrmy, ke kterým je vanilka využívána.

Příprava: Nejcennější je obsah vanilkového lusku tvořený drobnými černými zrníčky. Vanilkový lusk podélně rozřízneme a vyškrábeme zrníčka tupou stranou nože. Lusky, kterých jsme zbavili zrníček, můžeme ještě použít např. do svařeného vína, vyvařit v pudinku, horkém mléce nebo vložit do sklenice s cukrem. Přibližně za dva týdny budete mít vlastní vanilkový cukr.

Z vanilky si též můžete vytvořit vlastní vanilkový extrakt (recept přípravy).

Složení: vanilkový lusk 100%

Země původu: Indonésie

Uchovávání vanilky: po rozbalení skladujte v uzavřené nádobě, kterou občas odvětrávejte. Vanilku skladujeme při pokojové teplotě. Neukládejte do lednice, došlo by k vysrážení vanilinu a aromatických olejů na povrchu lusku v podobě malých krystalků.

Nutriční hodnoty na 100g:
Energetická hodnota (kJ/kcal)506/121
Bílkoviny (g)0,7
Tuky (g)0,7
Sacharidy (g)20
Vláknina (g)14

Obrázek je ilustrační. Vzhled výrobku se může mírně lišit dle konkrétní šarže.

Množství

1 kus

Dodavatel

Diana Company, spol. s r.o.

Novinky: