Dárková kolekce čajů

187.00

Dárková kolekce čajů je vhodným dárkem pro každou příležitost. Součástí sady jsou tři druhy čajů – ovocný, zelený a černý čaj.
Skladem

Dárková kolekce čajů

Dárková kolekce čajů je vhodným dárkem pro každou příležitost. Součástí sady jsou tři druhy čajů – ovocný, zelený a černý čaj.

Ovocný čaj s borůvkami 50 g sypaný

Ovocný čaj s borůvkami vás zaručeně naladí na dobrou náladu a pohodu. Ovoce, které ponecháte v šálku, můžete na konci sníst a dostanete tak do těla ještě větší porci prospěšných látek. Čaj je vyroben na čistě přírodním základu a lze jej pít bez omezení.

Složení: ibišek, borůvky, jablko, pomerančová kůra, brusinka, bezinky, ostružina, malina, aroma.

Příprava: Jedna čajová lžička ovocného čaje se přelije 200 ml horké vody, nechá se 10 minut odstát a pak se scedí.

Černý ceylonský čaj – Ceylon black OP1 50 g sypaný

Camellia sinensis

Vychutnejte si vybraný ceylonský čaj plné chuti i vůně. Čaj lze též podávat společně s mlékem.

Lístky jsou hnědé až hnědočerné, dobře zavinuté, charakteristicky drátkovité. Vydávají hutnou, kořennou či dřevnatou vůni. Poskytují hladký hnědooranžový nálev těžké nahořklé chuti, s bohatým aroma ušlechtilých dřevin, někdy i s medovými či květinovými akcenty.

Ceylon si zachovává velmi dobré jméno výrobce čajů nejlepší kvality. Vzhledem k tropickému klimatu je sklizeň celoroční se dvěma kvalitními sezónními sběry. Tento černý čaj se pěstuje v nadmořských výškách do 2300 m.nad mořem na příkrých svazích hor.

Příprava: 2 čajové lžičky přelít 300 ml vařící vody, vyluhovat 3-4 min.

Složení: Černý čaj Ceylon OP1 z oblasti RUHUNA.

Zelený čaj Gunpowder 50 g sypaný

Perlový čaj

Standardní zelený čínský čaj Gunpowder patří mezi oblíbené zelené čaje. Jeho název lze doslova přeložit jako střelný prach. Existuje dokonce legenda, která říká, že tento název vznikl díky mladému anglickému obchodníkovi s čajem, jemuž drobné, stočené zelené kuličky připomínaly právě střelný prach.

Svým výjimečným zpracováním (sušením na dřevěném uhlí) a důkladným srolováním dostává tento čaj nezaměnitelnou chuť, aroma a maximální kvalitu, která jej odlišuje od jiných čajů.

Po přelití horkou vodou se lístky pozvolna rozvíjejí. Vzniká silný, tmavě zelený nápoj nezapomenutelné vůně a nahořklé chuti, která však není nepříjemná a dlouho vydrží v ústech. V Číně se čaj podává zásadně neslazený, aby se nepřekrývala jeho chuť.

Složení: ču-čcha (camellia sinensis, perlový čaj, střelný prach).

Příprava: 1 čajovou lžičku čaje přelijeme 200 ml vařící vody a necháme 2-3 minuty vyluhovat, poté scedíme.

Rozměry29 x 20 x 5 cm
Dodavatel

Botanico (MUDr.Alice Ratajová), Milota s.r.o.

Novinky: