Bylinky na žlučník a slinivku ve směsi B. Jukla

79.00

Bylinky na žlučník a slinivku v této směsi společně příznivě působí na činnost těchto orgánů.
Skladem

Bylinná směs Žlučník-Slinivka

Žlučník a slinivka se velmi významně podílejí na metabolismu. Oba mají významné postavení v procesu trávení – žlučník přivádí do trávicí trubice žluč (ta vzniká v játrech) a slinivka zase pankreatickou šťávu. Slinivka však není jen exokrinní žlázou, nýbrž i endokrinní – produkuje významné hormony, mezi nimiž jsou i inzulín a glukagon. Ty ovlivňují hladinu cukru v krvi.

Tato směs bylin harmonizuje a stimuluje funkci těchto orgánů, podporuje metabolismus, přispívá ke zdraví sliznice trávicího traktu, působí proti nadýmání.

Složení: heřmánek, maceška, puškvorec, třezalka, řepík, jablečník, andělika, jalovec, jehlice, vachta, zeměžluč, svízel.

Užívání: Bylinné směsi slouží zejména k přípravě vodních výluhů (čajů). Obecně platí, že na 100 ml vody přijde 1 čajová lžička jemně nasekané sušené byliny, na 250 ml pak 1 polévková lžíce. Byliny zalijte horkou vodou, která právě přestala vřít, zakryjte šálek (konvici) pokličkou, a nechte cca 10 minut vyluhovat. Denní dávka čaje je 500 až 750 ml. Čaj se pije neslazený a na lačno. Pouze prsní čaje lze přisladit medem a vždy se podávají teplé.

Upozornění: Uchovávejte na suchém místě do 25°C. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Balení: Papírový sáček 100 g netto.

Na základě nařízení Evropského unie č. 1924/2006 nemůžeme u bylinek uvádět žádná Radou EU neschválená výživová a zdravotní tvrzení. Zároveň nesmí být název nemoci ani v názvu výrobku, proto došlo k přejmenování. Složení a používání se nemění.

Hmotnost100 g
Forma balení

sypaný

Dodavatel

Bylinářství-kořenářství (B. Jukl)

Novinky: